Emmanuel Macron i Marine Le Pen zmierzyli się podczas jedynej debaty, jaka miała miejsce przed drugą turą wyborów prezydenckich we Francji. Podczas spotkania nie brakowało wielu emocji.

Jednym z głównych poruszanych tematów była wojna na Ukrainie. Nie zabrakło również wątku o roli Polski w całym konflikcie.

Wojna na Ukrainie to aktualnie temat numer jeden w mediach. Mówiono o niej również w czasie debaty, na której wystąpili kandydaci na prezydenta Francji.

– Musimy robić więcej i zapewnić, że nie będzie eskalacji konfliktu. Musimy trzymać się blisko z naszymi sojusznikami, ale też rozmawiać z wieloma innymi państwami. Europa musi inwestować w obronność, dlatego przez ostatnie lata wiele w obronność inwestowaliśmy – mówił Macron.

Marine Le Pen również wypowiedziała się przeciwko wojnie. Nie szczędziła przy tym słów pochwały.

– Atak na Ukrainę jest nieakceptowalny. Pana wysiłki zasługują na uznanie i należy się panu w tym zakresie poparcie – zaznaczyła.

Kandydatka Zjednoczenia Narodowego wspomniała również o roli Polski w całej tej sytuacji.

– W Polsce są obecnie 3 miliony uchodźców z Ukrainy – zauważyła francuska polityk.

Emmanuel Macron poinformował swoją konkurentkę, że „była jednym z pierwszych przywódców, który w 2014 roku uznał aneksję Krymu przez Rosję”.

Przeczytaj również:  Ziobro atakuje premiera: "Dlatego nalegałem by Morawiecki nie zgadzał się na warunkowość Funduszu Odbudowy"

– Jestem patriotką i zawsze broniłam interesów Francji, niezależnie od okoliczności. Nie popełniajmy gospodarczego harakiri. Nie zgadzam się na sankcje unijne w kwestiach energetycznych, musimy importować gaz i ropę z Rosji – mówiła, komentując temat sankcji.

Kandydatka na urząd prezydenta wypomniała Macronowi mało owocne rozmowy z Władimirem Putinem. Mówiła także o jego poparciu dla pomysłu „od Lizbony do Władywostoku”.

– Z niczego nie zamierzam się wycofywać. Nadal uważam, że Rosja jest elementem europejskiego porządku bezpieczeństwa – odpowiedział jej Macron.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Le Pen w czasie debaty: „Chcę, aby Komisja Europejska okazała szacunek suwerennym narodom”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sośnierz ostro do ludzi żyjących z zasiłków: „Weźcie się do roboty!” [WIDEO]

źródło: Polsat News

(Visited 210 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj