propolski.pl: Prof. Horban nie może wyjść z podziwu

Zakaz przemieszczania się na Wielkanoc? Prof. Horban: „Jesteśmy tego bardzo bliscy”

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Horban zabrał głos w TVN24 i oznajmił, że już niedługo możemy zostać poddani kolejnym restrykcjom, nawet w okresie Wielkanocnym.

— Jesteśmy blisko wprowadzenia zakazu przemieszczania się — prof. Horban dodając, że bardzo wiele zależy od tego, czy ludzie będą rozsądnie podchodzić do zaleceń.

Na pytanie, czy wydanie zakazu przemieszczania się przed świętami ma sens, medyk odpowiedział, „że jesteśmy bliscy tego”, ale w tym wypadku duże znaczenie będzie miał rozsądek ludzi.

— Większość ludzi jest rozsądna. Tych, którzy wykazują się brakiem rozsądku, jest stosunkowo niewiele — powiedział doradca premiera, a po chwili zaapelował, by poddawać się szczepieniom, ponieważ są one bezpieczne.

Zobacz również: Czy za pół roku zdejmiemy maseczki? Zaskakująca odpowiedź prof. Horbana [WIDEO]

— Im więcej osób się zaszczepi, tym lepiej. Ryzyko powikłania jest niewielkie wobec korzyści, które możemy odnieść, uniknięcia ryzyka ciężkiej choroby, która pozostawia ślady w życiorysie — kontynuował, a na pytanie, czy czeka nas „powtórka z rozrywki” odparł:

— Wrócimy mam nadzieje do sytuacji, która była rok temu. Rok temu w marcu, w kwietniu ulice były puste. W tej chwili tak nie jest i nadal istnieje grupa osób, która uważa, ze nie ma żadnego wirusa i nie stosuje się do znanych ogólnie zasad — mówił ekspert.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas ostatniej konferencji poinformował, że mogą pojawić się kolejne obostrzenia takie, jak zamknięcie kolejnych biznesów — jeśli liczba zakażeń będzie większa niż 30 tys. dziennie.

Zobacz również: Kinga Rusin medytuje na plaży i pluje na polski rząd: Złodzieje, kłamcy i podpalacze

Tym samym zamknięte zostaną sklepy meblowe, budowlane, odzieżowe oraz elektroniczne. W dalszej kolejności przestaną działać salony kosmetyczne, fryzjerskie oraz salony tatuażu.

źródło: businessinsider.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these