Premier Mateusz Morawiecki opublikował wpis, w którym wyraził swoją radość w związku z efektami wprowadzonych obostrzeń. Szef rządu jest przekonany, że obowiązujące restrykcje „przynoszą zamierzony skutek”.

— Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! — ogłosił na Facebooku Mateusz Morawiecki. Zgodnie z podanymi informacjami liczba testów przeprowadzanych na dobę spadła w stosunku do miesiąca października.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że pojawiły się 5 733 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na 25,1 tys. wykonanych testów. Stanowi to od 13 października najniższą dzienną liczbę zakażeń w naszym kraju. Według Mateusza Morawieckiego jest to efekt zastosowanych obostrzeń:

— Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek! Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy. Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki — dodał premier we wpisie na Facebooku.

Zobacz również: Szczere wyznanie Hołowni: Chciałbym zostać premierem

Polityk zamieścił również wykres dzięki, któremu potwierdził swoje słowa. Przedstawił dwie możliwe prognozy rozwoju sytuacji epidemicznej w Polsce. Morawiecki wyjaśnił, że według bardziej optymistycznego scenariusza powrót do strefy czerwonej byłby możliwy już 2 grudnia a według drugiego w Boże Narodzenie, 25 grudnia.

Wszyscy czekamy na kolejne pozytywne informacje z frontu walki z koronawirusem. I oto na dobry początek tygodnia oraz…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Poniedziałek, 30 listopada 2020

źródło: businessinsider.com

(Visited 422 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj