W Bieszczadach możemy podziwiać prawdziwie zimową atmosferę. Na facebookowym profilu Nadleśnictwa Baligród udostępniono nagrania oraz zdjęcia, na których widać wyjątkową aktywność niedźwiedzi. 

Wniosek z tego taki, że sen zimowy wcale nie oznacza całkowitego lenistwa. Niedźwiedzie wychodzą bowiem poza gawry i nie przeszkadza im zimowa, chłodna aura.

— Pierwsza śnieżna i mroźna noc tej jesieni. Minus 13 gdzieś w lesie… A jak tam u Was z mrozem? — czytamy podpis pod zdjęciem.

Leśnicy otrzymują kolejne zgłoszenia o aktywności niedźwiedzi, przesyłają także swoje nagrania i zdjęcia z foto pułapek.

— To nie jest tak, że idą spać na jesieni i się nie budzą. Nawet kiedy hibernują, to są momenty, ale wstają na chwilę — przekazała w rozmowie z TVN Meteo rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska.

— W tym roku były momenty, kiedy spadły, a są takie, kiedy są aktywne — dodała w czasie programu.

Zimowa aktywność tych zwierząt sprzyja spotkaniom z ludźmi. Może to być szczególnie ryzykowne w sytuacji, kiedy natkniemy się na niedźwiedzicę z młodymi. Nie należy wówczas się do niej zbliżać i zachować spokój.

Zobacz również: Koncert TVP „Murem za polskim mundurem”. Mnóstwo komentarzy w sieci [WIDEO]

Zobacz również: Sławomir Mentzen: Nie idźmy owczym pędem za tym szaleństwem

Pierwsza śnieżna i mroźna noc tej jesieni 😉 Minus 13 gdzieś w lesie…a jak tam u Was z mrozem ? Fotopułapka Damian Stemulak

Opublikowany przez Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe Piątek, 3 grudnia 2021

Wnet weekend 😉 Kiedyś tam na balocie siana 😉 Fotopułapka Roman Pasionek

Opublikowany przez Nadleśnictwo Baligród, Lasy Państwowe Piątek, 26 listopada 2021

Źródło: Facebook.com/Nadleśnictwo Baligród

(Visited 261 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj