Postać Janusza Walusia jest bardzo dobrze znana wielu osobom. Polski emigrant dopuścił się zabójstwa Chrisa Haniego, który był liderem Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej. Tym samym uchronił RPA przed postępującym komunizmem.

Mężczyzna za swoje zachowanie został skazany na karę dożywotniego więzienia. Już wkrótce Janusz Waluś będzie miał szansę na opuszczenie więzienia. Wszystko dzięki rozprawie sądowej, która będzie miała miejsce 2 lutego. Wszyscy Państwo macie wpływ na to, by pomóc polskiemu bohaterowi, który obronił RPA przed komunizmem.

Sytuacja nie przedstawia się jednak tak prosto i optymistycznie. By odnieść sukces w tej sprawie, konieczne jest zebranie do połowy grudnia aż 60 tysięcy złotych. Wszystko, po to by opłacić bardzo kosztowny proces.

W związku z tym zachęcamy do kupienia publikacji Michała Zichlarza. Książkę tego autora możecie Państwo zdobyć na stronie Wydawnictwa 3DOM oraz księgarni Patarhei.org. Cały zgromadzony zysk będzie przeznaczony na pomoc dla Janusza Walusia.

Na wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli liczy rodzina pana Walusia, a najbardziej jego córka — Ewa Waluś. Marzy ona o tym, by jej mała córeczka miała kiedykolwiek okazję porozmawiać ze swoim dziadkiem.

Przeczytaj również:  Dramat na Podlasiu. Zginęło 3,5-letnie dziecko

Pod tym linkiem możecie Państwo znaleźć wspomnianą publikację.

Wydarzenie, którego uczestnikiem był Janusz Waluś 10 kwietnia 1993 roku wstrząsnęło Republiką Południowej Afryki. Śmierć Chrisa Haniego całkowicie zmieniło historię tego kraju chroniąc go przed komunizmem.

Co sprawiło, że polski emigrant dopuścił się takiego czynu?

Książka Michała Zichlarza przedstawia historię od samego początku, a więc od zarysowania przyczyn zaistniałej w 1993 roku sytuacji. Książka „Zabić Haniego” przybliża charakterystykę tej postaci i odnosi się do podłoża politycznego, które dominowało w tamtym czasie.

Autor publikacji szczegółowo zaprezentował historię Janusza Walusia, a także ewolucję jego nastawienia i poglądów od samego początku pobytu w RPA. Ukazał także konsekwencje popełnionego czynu, jakim było skazanie polskiego emigranta na karę śmierci. Gdy w RPA zmieniły się przepisy kara Walusia została złagodzona i zamieniona na dożywotnie więzienie.

Postać Janusza Walusia z pewnością odmieniła bieg historii. Mężczyzna przez wielu postrzegany jest jako bohater, który zapobiegł szerzeniu się komunizmu, niektórzy natomiast widzą go jako zbrodniarza. Książka pozwala czytelnikowi wyrobić sobie osąd na całą sprawę, ponieważ przekazuje wiele ciekawych i dogłębnych informacji. Serdecznie zachęcamy do zakupu wspomnianej książki.

Przeczytaj również:  Lublin: Kierowca, który zignorował czerwone światło szybko tego pożałował [WIDEO]

Zobacz również: Zabawne nagranie z Bieszczad. Mimo zimowej aury, niedźwiedzie są bardzo aktywne [WIDEO]

Zobacz również: Sławomir Mentzen: Nie idźmy owczym pędem za tym szaleństwem

Źródło: YouTube.com, pantarhei24.pl

(Visited 193 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj