Polacy często narzekają na koszty życia w Polsce. Tymczasem okazuje się, że Ukraińcy są w stanie przeżyć za absurdalnie niskie kwoty. Jest w tym jednak pewien haczyk.

W dobie pandemii koronawirusa Ukraińcy mocno ograniczyli swoje wydatki. W czasie kryzysu starają się zaoszczędzić możliwie jak najwięcej.

Czytaj także: Trump zaczyna oczyszczanie? Niezidentyfikowani agenci federalni ściągają Antifiarzy z ulicy. Na nic jęki i krzyki

— Pracownicy ze Wschodu odpowiadali w ciągu ostatnich pięciu lat za 11 proc. polskiego wzrostu gospodarczego, wydając rocznie 8 mld zł na konsumpcję. Spadek wydatków Ukraińców w Polsce na pewno będzie odczuwalny przez budżet państwa i przedsiębiorców — powiedział „Gazecie Wyborczej” Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Za ile więc żyje w Polsce przeciętny Ukrainiec? Barometr Polskiego Rynku pracy ustalił, że co dziesiąty pracownik z Ukrainy wydaje raptem… 200 zł miesięcznie. 42% z badanych mieści się w przedziale 200-400 zł.

Czytaj także: TVN pewnie żałuje, że to poszło na żywo. Czarzasty sparodiował opozycyjne „elity”

Tak niskie liczby mogą szokować. Należy jednak zwrócić uwagę na bardzo ważny szczegół. Większość pracowników z Ukrainy, która przybyła do Polski, ma zagwarantowane mieszkanie. Ponadto co czwarty może liczyć na bezpłatne wyżywienie. Właśnie dlatego są oni w stanie mocno ograniczyć swoje wydatki.

Przeczytaj również:  Robert Winnicki nie ma złudzeń: "Członkostwo w Unii Europejskiej coraz mniej nam się opłaca" [WIDEO]

źródło: money.pl

(Visited 120 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj