Polacy często narzekają na koszty życia w Polsce. Tymczasem okazuje się, że Ukraińcy są w stanie przeżyć za absurdalnie niskie kwoty. Jest w tym jednak pewien haczyk.

W dobie pandemii koronawirusa Ukraińcy mocno ograniczyli swoje wydatki. W czasie kryzysu starają się zaoszczędzić możliwie jak najwięcej.

Czytaj także: Trump zaczyna oczyszczanie? Niezidentyfikowani agenci federalni ściągają Antifiarzy z ulicy. Na nic jęki i krzyki

— Pracownicy ze Wschodu odpowiadali w ciągu ostatnich pięciu lat za 11 proc. polskiego wzrostu gospodarczego, wydając rocznie 8 mld zł na konsumpcję. Spadek wydatków Ukraińców w Polsce na pewno będzie odczuwalny przez budżet państwa i przedsiębiorców — powiedział „Gazecie Wyborczej” Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Za ile więc żyje w Polsce przeciętny Ukrainiec? Barometr Polskiego Rynku pracy ustalił, że co dziesiąty pracownik z Ukrainy wydaje raptem… 200 zł miesięcznie. 42% z badanych mieści się w przedziale 200-400 zł.

Czytaj także: TVN pewnie żałuje, że to poszło na żywo. Czarzasty sparodiował opozycyjne „elity”

Tak niskie liczby mogą szokować. Należy jednak zwrócić uwagę na bardzo ważny szczegół. Większość pracowników z Ukrainy, która przybyła do Polski, ma zagwarantowane mieszkanie. Ponadto co czwarty może liczyć na bezpłatne wyżywienie. Właśnie dlatego są oni w stanie mocno ograniczyć swoje wydatki.

źródło: money.pl

(Visited 95 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Krytyka prof. Simona, jego własnymi słowami. Co mówił na początku epidemii? "Zachowajmy normalność i spokój. Koronawirusy są wszędzie" [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here