Sondaż United Survey dla DGP i RMF nie pozostawia złudzeń. Aż 63 proc. zwolenników PO chce, by Rafał Trzaskowski założył zupełnie nowy ruch obywatelski.

Ci, którzy deklarują, że są wyborcami PO, postawili sprawę jasno. Ponad połowa ankietowanych domaga się, by prezydent Warszawy stanął na czele nowej inicjatywy.

— Szkoda, że nie ma trzeciej opcji: działać nadal w PO i założyć nowy ruch. Zadania ruchu społecznego i partii są inne. Nasi wyborcy widzą potrzebę mobilizacji większej grupy wyborców, niż jest w stanie zapewniać partia, ale zdają sobie sprawę, że bez partii nie można wygrać wyborów — w takich słowach skomentował wynik badania Jan Grabiec.

Jeżeli chodzi o podział wiekowy — starsi wyborcy PO chcieliby, aby polityk poszukał nowego rozwiązania, nowej formuły. Natomiast młodszym, którzy popierają Platformę, zależy na tym, by kandydat dalej działał w szeregach partii.

Potencjał Platformy Obywatelskiej zaczyna się wyczerpywać. Już jakiś czas temu zaczęły się pojawiać pogłoski o zmianie nazwy ugrupowania. Jak widać, wszystkie działania zmierzają w tym kierunku.

źródło: nczas.com

(Visited 44 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sondaż. Polacy nie chcą Donalda Tuska?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj