Prezydent Andrzej Duda opublikował na Twitterze wzruszające nagranie. Polityk przypomniał atmosferę, jaka panowała w Polsce zaraz po katastrofie smoleńskiej, jaka miała miejsce 10 kwietnia 2010 r.

Z okazji 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej na profilu Andrzeja Dudy pojawiło się emocjonalne wideo. W tle słychać głos prezydenta Dudy, który wspomina tamte bolesne chwile.

– Kiedy zamknę oczy – to widzę trumny Pary Prezydenckiej w Sali Kolumnowej. Wciąż widzę tych ludzi, którzy przychodzili wtedy, żeby Ich pożegnać, żeby oddać Im hołd, żeby Im podziękować za tą wierną służbę ojczyźnie – powiedział Andrzej Duda.

W Polsce odbędą się uroczystości związane z upamiętnieniem tamtej tragedii. Przypomnijmy, że do katastrofy doszło 10 kwietnia 2010 r. Rozbił się wówczas samolot Tu-154M. Śmierć poniosło 96 osób, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, a także ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Zobacz również: Rzecznik rządu zaapelował do Tuska w sprawie sankcji: „Nie ma na co czekać! Proszę wezwać marszałka Grodzkiego”

Zobacz również: Kliczko: „Ciężko mi znaleźć słowa, żeby wyrazić wdzięczność dla Polski”

źródło: Twitter.com

(Visited 111 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Strajk nauczycieli? ZNP ogłasza podjęcie dalszych kroków w akcji protestacyjnej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj