Rzecznik rządu Piotr Müller zwrócił się do Donalda Tuska o wpłynięcie na marszałka Tomasza Grodzkiego. Wszystko po to, by ten jak najszybciej zwołał posiedzenie Senatu.

W czwartek Sejm przyjął ustawę sankcyjną, która pozwala na zamrażanie majątków osób oraz podmiotów wspierających Rosję. Nad projektem ustawy pochyli się teraz Senat.

Ustawa sankcyjna została przyjęta przez Sejm. Za jej przyjęciem opowiedziało się 445 posłów, nikt nie był przeciw. 11 posłów z Konfederacji wstrzymało się od głosowania.

Wspomniana ustawa pozwala m.in. na zamrożenie majątków osób i podmiotów wspierających Rosję, a także wprowadzenie embarga na import rosyjskiego węgla.

Następnym krokiem w kierunku wejścia w życie ustawy sankcyjnej jest przegłosowanie w Senacie. Może się tak stać 12 kwietnia, bo właśnie w tym terminie zaplanowano obrady izby.

Rzecznik rządu Piotr Müller zwrócił się do byłego premiera Donalda Tuska o to, by wpłynął na marszałka Senatu i tym samym przyśpieszył prace.

– Panie Donaldzie Tusku apelujemy o pilne posiedzenie Senatu jutro! Nie ma na co czekać! Proszę wezwać marszałka Tomasza Grodzkiego do zwołania Senatu, żeby sankcje mogły obowiązywać! – napisał w mediach społecznościowych rzecznik rządu, dołączając wystąpienie Tuska z 2014 roku.

Przeczytaj również:  Ministerstwo Rolnictwa co prawda spotyka się z rolnikami, ale konkretów wciąż brak

Zobacz również: Rosyjscy żołnierze ostro o Polakach: „No i co, synku, pomogły ci twoje Lachy?” [FOTO]

Zobacz również: Dziennikarka CNN powiedziała o polskich obozach koncentracyjnych. Andrzej Duda nie wytrzymał [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 294 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj