Jak donosi „Rzeczpospolita” rząd analizuje nowy pomysł wypłacania świadczeń dla Polaków. Okazuje się, że, świadczenia miałyby być uzależnione od dochodów dzieci emeryta.

Dziennik udostępnił wpis na Facebooku napisany przez pełnomocniczkę rządu ds. polityki demograficznej Barbarę Sochę. Mówił on o tym, że „warto rozpocząć debatę w Polsce nad wypracowaniem koncepcji komponentu rodzinnego w systemie emerytalnym”.

„Rzeczpospolita” informuje, że Ministerstwo Rodziny zastanawia się nad wprowadzeniem systemu emerytalnego, który można inaczej nazwać alimentacyjnym.

Jak to wszystko wyglądałoby w praktyce? Wysokość emerytur byłaby związana z zarobkami dzieci emeryta, czyli w praktyce im więcej zarobią dzieci, tym więcej na starość dostaną ich rodzice.

– To jeden z niewielu konkretów – poinformowała gazeta.

Nie jest do końca pewne, jak wysokość składek w rzeczywistości wpłynęłaby na świadczenia rodziców. Aktualnie trwają jedynie analizy dotyczące tej kwestii, a prace legislacyjne nawet nie ruszyły.

Przygotowywana przez rząd Strategia Demograficzna zakłada „dalszy rozwój systemu emerytalnego w kierunku zwiększenia partycypacji rodziców we wkładzie ich dzieci w funkcjonowanie systemu” – napisano.

Zobacz również: Oburzające pytanie Moniki Olejnik do Gowina. Dziennikarka TVN przeszła samą siebie [WIDEO]

Zobacz również: Nie uwierzysz! Ryszard Petru wraca do Nowoczesnej jako ekspert: „Będzie doradzał”

źródło: Rzeczpospolita, NCzas.com

(Visited 173 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj