Szymon Hołownia pozyskał do swojej nowopowstałej partii kolejną osobę. Ruch Hołowni wesprze Jacek Kozłowski, który dwa lata temu rozstał się z Platformą Obywatelską.

Jacek Kozłowski z Platformą Obywatelską związany był od roku 2003. W latach 2007-2015 pełnił funkcję wojewody mazowieckiego. Jednym z jego największych sukcesów było skuteczne poprowadzenie kampanii Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Jego przygoda z Platformą Obywatelską zakończyła się dwa lata temu, gdy zaskarżył władze o manipulacje podczas wyborów regionalnych. Jak się okazuje, polityk wesprze teraz ruch Hołowni.

Czytaj także: Poznań: Chcieli zaatakować kościół, ale natrafili na tłum narodowców: „Ruszycie Kościół, a będziecie spie***ć k**wy!”

W Polsce2050 Kozłowski ma pełnić funkcję wiceprzewodniczącego, choć jak sam zaznaczył na Facebooku, jest to kierownictwo jedynie tymczasowe, do czasu wyboru nowych władz.

— Ostatnie wybory po raz kolejny boleśnie dowiodły, że zdolność PO, partii którą współtworzyłem, największej siły opozycyjnej i jej koalicjantów do spowodowania zmiany politycznej w Polsce zatrzymującej destrukcję demokratycznych instytucji i państwa, wyczerpała się — argumentował Kozłowski.

Czytaj także: Kobieta rzekomo została pobita przez narodowców. Nagranie pokazało prawdę

Przeczytaj również:  Najnowszy sondaż. Znaczący spadek dla PiS, Konfederacja rośnie w siłę

Zdaniem polityka to ruch Hołowni stwarza aktualnie największe szanse na przerwanie partyjnego duopolu.

Źródło: Wprost

(Visited 939 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here