Po fali negatywnych komentarzy dotyczących dofinansowań z Funduszu Wsparcia Kultury, Piotr Gliński postanowił wstrzymać wypłaty dla celebrytów.

— Szanowni Państwo, zamiast projektu ustawy antycelebryckiej zdecydowaliśmy wstrzymać wypłaty FWK do czasu pilnego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości. Instytucje i przedsiębiorcy kultury czekają na to wsparcie. Wkrótce stosowny komunikat — poinformował dziś Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Czytaj także: Strajk Kobiet. Najnowszy sondaż pokazuje, co Polacy myślą o ruchu Lempart

W piątek dowiedzieliśmy się, że Fundusz Wsparcia Kultury przeznaczy 400 mln złotych na pomoc artystom, którzy ucierpieli finansowo wskutek pandemii. Beneficjentami dofinansowań mają być fundacje i stowarzyszenia zajmujące się kulturą, ale również teatry, opery, filharmonie szkoły tańca, a także firmy realizujące usługi oświetlenia, udźwiękowienia. Pieniądze przeznaczono również na muzycznych wykonawców, którzy prowadzą działalności gospodarcze.

Przeczytaj również:  Potężna eksplozja w Baranowie. Są osoby ranne

Czytaj także: Na Marszu Niepodległości byli policyjni prowokatorzy? Są nagrania, „widać, jak na dłoni”

Informacja to wywołała jednak duże poruszenie. Wiele osób sugerowało, że niektórzy artyści, którzy w ciągu roku zarabiali miliony złotych nie potrzebują teraz pomocy finansowej. Ponadto w dalszym ciągu są inne branże, które potrzebują pilnej pomocy, a ich rola w gospodarce zdaje się być ważniejsza.

Źródło: Twitter

(Visited 632 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj