propolski.pl: Wybory samorządowe przesunięte w czasie?

Wybory samorządowe przesunięte w czasie? „Zastanawiamy się nad tym od wielu miesięcy”

Czy wybory samorządowe mogą zostać przesunięte w czasie? Do tych doniesień odniósł się Adam Bielan. – Mamy pewien precedens, w 98. roku kadencja została wydłużona o pół roku – powiedział polityk.

Na początku tygodnia „Dziennik Gazeta Prawna” napisał o planach rządu PiS. Dziennikarze donieśli, że władze biorą pod uwagę przedłużenie kadencji samorządowców. Prace nad odpowiednimi przepisami mają zakończyć się w najbliższych dniach.

Jeżeli informacje te potwierdzą się, to może nas czekać wydłużenie kadencji samorządowej do wiosny lub jesieni 2024 roku. Temat ten jest przedmiotem burzliwej dyskusji wśród posłów Zjednoczonej Prawicy.

Sprawę skomentował Adam Bielan

– W przyszłym roku na pewno muszą odbyć się wybory do polskiego parlamentu, bo tak definiuje konstytucja, kadencja nie może trwać dłużej niż 4 lata. Wybory do parlamentu europejskiego to będzie już kolejny rok 2024, maj albo czerwiec, tak wynika z kalendarza europejskiego – stwierdził w Radiu Wrocław.

– Mamy pewien precedens, w 98. roku kadencja została wydłużona o pół roku ze względu na prace nad ustawą reformującą polskie samorządy. Być może będzie tak w tej chwili. Rzeczywiście zastanawiamy się nad tym od wielu miesięcy, ale projektu ustawy na razie nie ma. Konsultujemy to między innymi z samorządowcami oczywiście. Ta kadencja już jest najdłuższą kadencją, bo jest wydłużona do 5 lat. Być może, że będzie wydłużona o kolejne kilka miesięcy. Zobaczymy. To jest wszystko w rękach parlamentu – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Independent Trader przewiduje prawdziwe piekło i chaos gospodarczy: „Jak jest wysoka inflacja, to w pewnym momencie…” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski generał wyjaśnił, dlaczego nie podają liczby poległych żołnierzy. Nikt by tego lepiej nie wymyślił

źródło: Gazeta Prawna

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these