propolski.pl: Róża Thun skrytykowała KPO

Róża Thun krytykuje akceptację KPO: „Komisja Europejska się pospieszyła”

Europosłanka Róża Thun była gościem w RMF FM i zabrała głos w kwestii akceptacji KPO. Nie kryła przy tym swojego niezadowolenia.

– Poczekałabym na ostateczny kształt ustawy, którą zaproponował prezydent Andrzej Duda i która została poprawiona w Senacie. Zobaczymy, czy poprawki senackie przejdą przez Sejm. Jeśli nie, to pieniądze z KPO mogą zostać zablokowane – powiedziała europosłanka Róża Thun.

– Wszystkim nam zależy, żeby do Polski spływały pieniądze. Ale do tego trzeba wykonać warunki. Chcemy, żeby te pieniądze spływały do rządów, które przestrzegają prawa. Jeśli zgodzilibyśmy się w Unii Europejskiej na nieprzestrzeganie prawa, to byłby to koniec UE – dodała przedstawicielka Polski 2050.

W ocenie polityk „Komisja Europejska za bardzo się pospieszyła”.

– Poczekałabym na ostateczny kształt ustawy, którą zaproponował prezydent Andrzej Duda i która została poprawiona w Senacie. Zobaczymy, czy poprawki senackie przejdą przez Sejm. Jeśli nie, to pieniądze z KPO mogą zostać zablokowane – przyznała Thun.

W czwartek Komisja Europejska zaopiniowała pozytywnie Krajowy Plan Odbudowy. Z racji tego do Polski z unijnego Funduszu Odbudowy trafi około 58 mld euro.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski generał wyjaśnił, dlaczego nie podają liczby poległych żołnierzy. Nikt by tego lepiej nie wymyślił

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sędzia uniewinniła Magdalenę Adamowicz. Internauci przypomnieli jej pewne nagranie [WIDEO]

źródło: RMF FM

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these