Anja Rubik nie raz deklarowała swoje poparcie dla ruchu LGBT i wspierała to środowisko. Tym razem znana modelka zabrała głos w sprawie zatrzymania Michała Sz. nazywanego „Margot”.

W swoim emocjonalnym wpisie celebrytka wyraziła zrozumienie dla postawy Michała Sz, który trafił do aresztu na dwa miesiące za atak na kierowcę furgonetki Fundacji Pro-Prawo do Życia.

— Za każdym razem jak widzę furgonetki z homofobicznymi hasłami muszę się mocno powstrzymywać, aby nie rzucić czymś w te napisy pełne nienawiści! Jak to możliwe, że w biały dzień promowane są kłamstwa i nietolerancja! Kiedy stało się to ok!? — pytała oburzona Rubik.

Zobacz również: Kolejny, który nie oszczędzał? Piotr Fronczewski w ciężkim położeniu

Po chwili zaczęła zachęcać do dalszych protestów w manifestacji „solidarności”: Muszę się powstrzymywać, aby czymś nie rzucić — podkreśliła.

— Dziś o 18:30 w Warszawie na Placu Defilad od strony ulicy Marszałkowskiej solidarnie z represjonowanymi oraz wszystkimi osobami queer w Polsce. Wykrzyczmy wspólnie nasz opór! — podsumowała modelka.

View this post on Instagram

Za każdym razem jak widzę furgonetki z homofobicznymi hasłami muszę się mocno powstrzymywać aby nie rzucić czymś w te napisy pełne nienawiści! Jak to możliwe, że w biały dzień promowane są kłamstwa i nietolerancja! Kiedy stało się to ok!? To co dzieje się w tej chwili w Polsce jest bardzo niebezpieczne! Jeśli dziwicie się reakcji Margo czy protestom w całej Polsce .. oto cytat z dzisiejszego artykułu Wojciecha Czuchnowskiego. „Każda akcja rodzi reakcję. Publiczne wystąpienia i protesty osób LGBT oraz wspierających ich aktywistów nie wzięły się znikąd. Tęczowe flagi na pomnikach oraz inne formy ulicznej aktywności to reakcja na kampanię kłamstw, nienawiści i nietolerancji, którą obecna władza w ostatnich miesiącach podsyca i nakręca”. Dziś o 18:30 w Warszawie na Placu Defilad od strony ulicy Marszałkowskiej solidarnie z represjonowanymi oraz wszystkimi osobami queer w Polsce. Wykrzyczmy wspólnie nasz opór! (ENG) Everytime I see vans with homophobic slogans, I have to hold myself back not to throw something at these words filled with hate! How is it possible that lies and intolerance are promoted in broad daylight! When did it start to be acceptable!? What is happening in Poland at the moment is very dangerous! If you don’t understand Margo's reaction or protests all over Poland… here is a short quote from today’s article by Wojciech Czuchnowski. “Public statements and protests by theLGBT people and activists supporting them did not come out of nowhere. Rainbow flags on monuments and other forms of street activity are a response to the campaign of lies, hatred and intolerance that the current government has been fueling and driving in recent months”. .👇 Today at 6:30 pm in Warsaw, at Plac Defilad, from the side of Marszałkowska Street, in solidarity with the repressed and all queer people in Poland. Let's shout our resistance together!

A post shared by Anja Rubik (@anja_rubik) on

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 843 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Nowa przepowiednia Jackowskiego. Polska straci suwerenność?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj