Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska odniosła się do sprawy zatrzymania związanego ze sprawą aktywisty LGBT. Według prokuratury Michał Sz. „Margot” podejrzany jest o dokonanie czynu chuligańskiego. Sąd zastosował wobec niego dwumiesięczny areszt tymczasowy.

W związku z decyzją sądu pod warszawską siedzibą Kampanii Przeciw Homofobii oraz na Krakowskim Przedmieściu odbył się protest, podczas którego policja zatrzymała 48 osób.

Małgorzata Kidawa-Błońska zażądała wyjaśnień od premiera Morawieckiego.

— Żądamy od premiera Mateusza Morawieckiego pilnego wyjaśnienia piątkowych wydarzeń w stolicy — powiedziała w sobotę wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

— Każdy obywatel ma prawo do protestu. Każdy obywatel musi czuć się bezpiecznie. Dlatego żądamy od pana premiera pilnego wyjaśnienia, jak doszło do tych działań wczoraj, dlaczego były tak brutalne, dlaczego zatrzymywano osoby — naszym zdaniem — bez powodu — dodała była kandydatka KO na prezydenta.

Po chwili powtórzyła, że oczekuje wyjaśnień od premiera w tej kwestii.

— Żądamy pilnego wyjaśnienia, ponieważ pan premier jest nam to winien. Wielokrotnie PiS mówił, że obywatele mają prawo protestować, to jest prawo demokracji. Wczoraj to prawo zostało złamane. Poza tym nie chcę, by po raz kolejny matki szukały swoich dzieci, tak jak to było kiedyś w Pałacu Mostowskich, nie wiedząc, co się z nimi dzieje. To chyba nie powinno mieć miejsca w Polsce, która jest krajem demokratycznym i wolnym. To jest po prostu jeden wielki skandal — oceniła.

Ponadto zamieściła wpis na Twitterze, w którym oskarżyła obóz władzy o „wschodnie standardy”.

— Wczorajsze zatrzymania protestujących i brutalność policji to przeniesienie wschodnich standardów do Polski. Czy dumni są ci, którzy na to zezwolili? Władza może uznać to pytanie za retoryczne. Wszyscy wiemy jak pilnie pracowała na to, by ludzie zaczęli bać się żyć we własnym kraju — napisała Kidawa-Błońska.


źródło: wpolityce.pl

(Visited 963 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj