propolski.pl: Kolejna wpadka Kidawy-Błonskiej

Koszmarna wpadka Kidawy-Błońskiej. Nagranie poirytowało internautów: „Kit, kłamstwo, żenada”

Do sieci trafiło nagranie z udziałem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej podczas spotkania z wyborcami w Płocku. Kandydatka KO była mylnie przekonana, że w tym roku przypada 75. rocznica zbrodni katyńskiej.

Słowa Kidawy-Błońskiej odbiły się szerokim echem w Internecie:

— Mówiąc i przypominając o katastrofie (smoleńskiej) żebyśmy nie zapomnieli o Katyniu, bo mamy w tym roku 75. rocznicę. Żebyśmy nie zapomnieli o tym. Bo to się okaże, że wszystko będzie ważne, a o tym bardzo bolesnym fragmencie naszej historii zapomnimy i będzie na drugim planie — oznajmiła kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta.

Szybko okazało się, że Kidawa-Błońska popełniła pomyłkę w datowaniu zbrodni popełnionej przez Sowietów: Doszło do niej wiosną 1940 roku, więc w 2020 Polska będzie obchodzić 80. rocznicę stalinowskiego mordu na polskich oficerach.

Użytkownicy Twittera odnosząc się do pomyłki kandydatki, jak zwykle nie szczędzili dosadnych słów krytyki pod adresem frontmenki Koalciji Obywatelskiej:

— Tego się nie da skomentować… Ona nie zna języka polskiego, ustroju, historii, podstawowych danych. Nie potrafi się ani wysłowić, ani udzielić merytorycznej odpowiedzi. Nie mówiąc o zacytowaniu z pamięci czegokolwiek poza wytworem własnej wyobraźni. Kit, kłamstwo, żenada — ocenił jeden z internautów.

— Według słów Kidawy-Błońskiej wychodzi, że zbrodni w Katyniu dokonano w… 1945 roku… Wówczas Sowieci byli już pod Berlinem… Mord katyński został dokonany przez Sowietów wiosną 1940 roku… Skąd opozycja bierze tak niedouczonych kandydatów na ważne stanowiska w państwie?… — zapytał retorycznie inny użytkownik Twittera.

Przeczytaj również: Wałęsa do Ziobry: „Chłoptasiu, nie ze mną te numery”. „Metody gorsze od komuny”

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these