Trwa siódmy dzień inwazji militarnej na Ukrainę. Komentarz w sprawie tych dramatycznych okoliczności zostawił były premier Donald Tusk.

— Potrzebujemy jedności wewnątrz Polski. Każdy, kto będzie chciał dzisiaj podzielić Polaków, ten będzie działał na szkodę naszego bezpieczeństwa — oświadczył były szef RE.

Polityk podkreślił, że nie chodzi jedynie o partie polityczne, ale przede wszystkim o zwykłych obywateli, media oraz instytucje. Dodał, że należy uważać na rosyjskie akcje dezinformacyjne.

— Wojna w Ukrainie, atak Rosji na naszych przyjaciół, na naszych sąsiadów, zmieniła naszą rzeczywistość w sposób wyjątkowo drastyczny. W takich chwilach wszyscy muszą zdać egzamin. Dotyczy to także świata politycznego w Polsce — powiedział obecny w Senacie Donald Tusk.

Przewodniczący PO dodał, że nie ma tutaj na myśli „kiczu pojednania, że teraz wszyscy mają sobie paść w ramiona”.

— Jako szef PO deklarowałem już i dzisiaj mogę to potwierdzić: będziemy ciężko pracować i będziemy pomagać i wspierać wszystkich, także polski rząd, w działaniach, które zwiększają bezpieczeństwo Polski — oświadczył Tusk.

Zobacz również: Wojciech Cejrowski ma pomysł na „młodych byków” na granicy: „Jeżeli rząd nie wie co z tym robić…”

Przeczytaj również:  Niemiecki burmistrz w przypływie szczerości: "Nie chcemy stracić relacji z Rosją. Mamy wspólną historię. Przeszłość nie była taka zła"

Zobacz również: Ukraiński minister obrony. „Nikt nie wierzył, że przetrwamy tydzień”

źródło: wp.pl

(Visited 626 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj