Od tygodnia trwa inwazja militarna Rosji na Ukrainę. Ukraiński minister obrony narodowej Ołeksij Reznikow opublikował w mediach społecznościowych optymistyczny wpis.

Rosyjskie siły koncentrują się obecnie na ostrzeliwaniu Kijowa i Charkowa, miasta te jednak wciąż nie zostały zdobyte.

– Nikt. Zrozum to. Nikt. Ani w Rosji, ani na Zachodzie nie wierzył, że przetrwamy tydzień. Jedynymi, którzy uwierzyli, byli ty i ja. Do 24 lutego dwie trzecie Ukraińców było przekonanych, że w przypadku inwazji rosyjskiej na pełną skalę przeżyjemy. Dziś takie zdanie ma prawie 90 procent – przyznał szef ukraińskiego resortu obrony.

Ołeksij Reznikow podkreślił, że Ukraińców cechuje ogromny heroizm i zaangażowanie w obronę ojczyzny.

– To efekt heroizmu naszych obrońców. To efekt profesjonalnych działań naszego dowództwa. To jest poświęcenie każdego z was. Trzymają się nasi lekarze, ratownicy, kolejarze, dziennikarze, finansiści. Kraj nie zatrzymał się i walczy. Chciałbym docenić szefów administracji wojskowej i cywilnej oraz burmistrzów, którzy są dziś na czele. Czernihów, Sumy, Konotop, Charków, Mariupol, Chersoń, Mikołajów to przyczółki Europy – mówił Reznikow.

– Rosyjscy okupanci obawiają się haniebnej klęski i zaczęli popełniać zbrodnie przeciwko ludzkości. Ostrzeliwują szpitale, zabijają kobiety i dzieci. To już nie armia – to zwykli tchórze i terroryści. Przed nami jeszcze wiele wyzwań. Będzie krew, łzy, ból. Ale teraz, bardziej niż kiedykolwiek, mamy wszelkie powody, by być pewnym siebie. I ci, którzy są w pobliżu. Na pewno wygramy. Chwała Ukrainie! – dodał minister.

Przeczytaj również:  Sondaż. Niemcy ocenili pracę rządu Olafa Scholza

Zobacz również: Wojciech Cejrowski ma pomysł na „młodych byków” na granicy: „Jeżeli rząd nie wie co z tym robić…”

Zobacz również: Prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę ”lex Czarnek”. Powód? Ukraina

źródło: Facebook.com

(Visited 94 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj