Niedawna wypowiedź premiera Morawieckiego dotycząca pieniędzy Norwegii spotkała się z dużym odzewem internautów. Do całej sprawy odniósł się również dziennikarz muzyczny Wojciech Mann, który opublikował post na Facebooku.

– Wielokrotnie już przyrzekałem sobie, że nie będę męczył Was polityką – napisał na wstępie dziennikarz.

Szef polskiego rządu brał udział w sesji pytań i odpowiedzi w czasie sobotniego Ogólnopolskiego Kongresu Dialogu Młodzieżowego. W pewnej chwili podzielił się konkluzją w kwestii pozytywnego wpływu wojny na gospodarkę niektórych krajów.

– Nadmiarowe zyski Norwegii z ropy i z gazu przekraczają sto miliardów euro. To jest również żerowanie – niechcący oczywiście, bo to nie jest wina przecież Norwegii, ta wojna na Ukrainie – ale to jest pośrednie żerowanie na tym, co się dzieje. Na wywołanej przez Putina wojnie – mówił Morawiecki.

– My się wszyscy oburzamy na Rosję i słusznie. Bandycki napad, bandyci, zbrodniarze i tak dalej, ale szanowni państwo, młodzi ludzie, coś jest nie tak. Piszcie do waszych młodych przyjaciół w Norwegii. Oni powinni się tym błyskawicznie podzielić – dodał premier.

Wypowiedź premiera Morawieckiego spotkała się z burzliwymi komentarzami ze strony internautów. Swoje przemyślenia wtrącił również dziennikarz Wojciech Mann. Dziennikarz muzyczny wyznał, że przez tę sytuację musiał złapać swoje zasady.

– Wielokrotnie już przyrzekałem sobie, że nie będę męczył Was polityką. Przecież radiowy gaduła od piosenek powinien się zajmować piosenkami. Od polityki są stratedzy, mężowie stanu i w ogóle ludzie będący chlubą swojego narodu. A potem, gdy trafiam na Morawieckiego, który mówi Norwegom, że powinni podzielić się tym, co mają, z tymi, którzy mają mniej, to mam ochotę zaproponować Norwegom, żeby wzięli sobie na zawsze Morawieckiego. I nie muszą nam za to nic dawać. Jakoś sobie poradzimy – napisał na Facebooku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Paweł Kukiz wskazał priorytety dotyczące rozwoju wojny na Ukrainie: „Jest bardzo dobrym znakiem…”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Była próba zamachu na Putina”. Szef wywiadu ujawnił, kiedy mogło do tego dojść

Wielokrotnie już przyrzekałem sobie, że nie będę męczył Was polityką. Przecież radiowy gaduła od piosenek powinien się…

Opublikowany przez Wojciech Mann Niedziela, 22 maja 2022

źródło: Facebook.com

(Visited 299 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj