Najnowszy sondaż Social Changes wykazał, że Konfederacja cieszy się coraz większym poparciem na tle innych formacji politycznych. Prawicowe ugrupowanie wielkimi krokami zbliża się do Polski 2050 Szymona Hołowni.

Nie daje się ukryć, że notowania traci Koalicja Obywatelska, która za sprawą „efektu Tuska” jeszcze niedawno spodziewała się cudów, zyskuje natomiast Polska 2050 i Konfederacja. Żadna z tych partii jednak nie zmieniła swojego miejsca w rankingu.

Największym uznaniem respondentów cieszy się wciąż Prawo i Sprawiedliwość, które zanotowało 37 proc. głosów.
Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska, która utraciła 3 punkty procentowe i dysponuje obecnie 24 proc. poparciem ze strony respondentów.

Miejsce na podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni, która odnotowała niewielki wzrost poparcia. Formacja byłego prezentera TVN zdobyła 13 proc. głosów badanych.

Po piętach depcze jej Konfederacja, której przypadło 12 proc. głosów ankietowanych. Jest także ugrupowaniem, które zdobyło największy wzrost poparcia — są to nawet 3 punkty procentowe.

Do Sejmu dostałaby się również Lewica, która wciąż ma to samo poparcie na poziomie 7 proc. Pod progiem wyborczym uplasowało się PSL, Kukiz’15 i Porozumienie — każde z wynikiem 2 proc.

Przeczytaj również:  Co nas jeszcze czeka w tym roku? Niedzielski zdradził, co z cmentarzami na 1 listopada

Zobacz również: Łukasz Schreiber przerwał milczenie ws. udziału żony w show TVN. Padły zaskakujące słowa

Zobacz również: Zrzutka wspierająca działalność Brauna bije prawdziwy rekord. Ta kwota przyprawia o zawrót głowy! [WIDEO]

źródło: NCzas.com, wpolityce.pl

(Visited 831 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here