Odkąd Rafał Trzaskowski został prezydentem, Warszawa stale pogrąża się w kryzysie. Tym razem stolica zmaga się z poważną awarią ciepłowniczą. Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej.

Prezydent Rafał Trzaskowski zdecydował o zwołaniu sztabu kryzysowego w sprawie awarii ciepłowniczej sieci Veolia przy ul. Powsińskiej.

— Otrzymaliśmy zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości adresu Powsińska 67. Zgłoszenie wpłynęło do nas ok. godz. 9.45. Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą wodą, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej — powiedział kpt. Wojciech Kapczyński.

W związku z powagą zaistniałej sytuacji zablokowana została m.in. ul. Limanowskiego w kierunku Wiertniczej i Powsińska, a także odcinek ul. Idzikowskiego i Gołkowska.

— Jest dużo pary. Na miejscu pracują też strażacy. Na razie nikt nie ucierpiał — dodał asp. szt. Robert Koniuszy.

Niestety problem postępuje, a strażacy otrzymują nowe zgłoszenia o zalanych garażach i piwnicach.

Z powodu awarii warszawiacy mogą mieć problem ze skorzystaniem z transportu miejskiego. Mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu linii 131, 159, 162, 164, 180, 185 czy 187.

— Skutki awarii sieci ciepłowniczej w rejonie ulic Powsińskiej, do której doszło w środę rano, odczuje cała Warszawa — poinformował dział kontaktu z klientami Veolia Energia Warszawa S.A.

Przeczytaj również:  Spór o KPO. "Nie możemy i nie wypłacimy żadnych pieniędzy". Ponownie chodzi o praworządność

Według zdobytych informacji awaria jest bardzo poważna, ponieważ spada ciśnienie w sieci ciepłowniczej w całej Warszawie. Problem dotyczy wody ciepłej wykorzystywanej do ogrzewania, jak również wody ciepłej w kranie.

Rafał Trzaskowski zapewnił, że służby spółki przez cały czas działają i robią wszystko, by usunąć awarię.

— Pan prezes poinformuje mnie o godz. 15 o tym, co udało się ustalić — oświadczył polityk.

— Na razie sytuacja jest taka, że rzeczywiście mieliśmy do czynienia ze zmianą parametrów, jeżeli chodzi o dostarczanie ciepła w całej stolicy tuż po awarii, w tej chwili sytuacja już się zmienia, dlatego że spółka Veolia dostarcza ciepło z dwóch swoich instalacji i w związku z tym sytuacja się poprawia — kontynuował Trzaskowski.

— W tej chwili w olbrzymiej większości Warszawy powinniśmy mieć takie same dostawy ciepła, ewentualnie tylko część Warszawy, zawłaszcza ta, która jest bardzo bliska tej awarii, może mieć przejściowe problemy. Ale spółka zapewnia, że ta awaria powinna zostać usunięta w ciągu 10 godzin od jej zaistnienia. Miejmy nadzieję, że tak jak mnie zapewnia Veolia — bo takie dostałem zapewnienia od spółki — rzeczywiście ta awaria zostanie usunięta do godziny 22 — powiedział prezydent Warszawy.

źródło: wpolityce.pl, fakty.interia.pl 

(Visited 58 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj