Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się największym zaufaniem wśród Polaków. Najnowszy sondaż Social Changes przeprowadzony dla portalu wpolityce.pl nie pozostawia złudzeń. Nasi rodacy najczęściej wybierają PiS, co czyni go prawdziwym liderem na tle innych partii.

Nie tylko Prawo i Sprawiedliwość ma powody do radości. Konfederacja stale zyskuje zwolenników, co przekłada się na wzrost popularności i realne wyniki sondaży. Prawicowe ugrupowanie zanotowało największy skok poparcia ze wszystkich formacji politycznych.

Partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 40 proc. poparcia wśród osób badanych. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą głos oddało 24 proc. ankietowanych. Kolejne miejsce zajęła koalicja SLD, Wiosna, Razem (Lewica) z wynikiem 16 proc. Jest to rezultat o 2 punkty niższy niż ten uzyskany w ubiegłotygodniowym sondażu.

Ponad progiem wyborczym znalazły się jeszcze dwa ugrupowania. Mianowicie PSL i Kukiz’15 z wynikiem 9 proc. oraz Konfederacja z taką samą punktacją. W przypadku prawicowej partii uzyskano znaczną poprawę wyniku na tle badanych komitetów. Konfederacja zyskała aż 3 dodatkowe punkty procentowe.

W badaniu wzięło udział 1028 osób, a przeprowadzono je w dniach 28- 3 grudnia 2019 roku.

Wyniki sondaży stale zaskakują. Pokazują, że w społeczeństwie ostatnio ulegają zmianie poglądy i wartości, które do tej pory wydawały się mocno ugruntowane.

źródło: wmeritum.pl, wpolityce.pl

(Visited 97 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj