Sylwia Spurek zasłynęła jako polityk niezwykle zaangażowana w ekologię i los zwierząt. Tym razem europosłanka startująca z list Wiosny postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat afrykańskiego pomoru świń.

Sylwia Spurek jest zdania, że choroba ta przenosi się z powodu niedostatecznej higieny u ludzi, a także z powodu błędów władzy publicznej, która jest wszystkiemu winna.

Obrończyni praw zwierząt już wcześniej dała o sobie znać, prezentując kontrowersyjne wypowiedzi dotycząc krów i chomików.

— Za rozprzestrzenianie się wirusa ASF odpowiada głównie władza publiczna — napisała polityk na swoim profilu na Twitterze.

Wpis europosłanki spotkał się z dużym odzewem niezadowolonych internautów, którzy zamieścili swoje komentarze. Na popularną wegankę spadł prawdziwy deszcz krytyki, jednak ta nie odniosła się do zamieszczonych wypowiedzi.

— Za rozprzestrzenianie się wirusa ASF odpowiada głównie władza publiczna, która zaniedbała procedury bioasekuracji wśród zwierząt hodowlanych i przestrzeganie rygoru higieny u ludzi. Jednak dla Pana ministra @jkardanowski jedyną receptą na walkę z ASF jest zabijanie dzików… — czytamy pełny wpis na portalu społecznościowym.

źródło: nczas.com

(Visited 103 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj