Strona główna Polska Sylwia Spurek została ekspertką od afrykańskiego pomoru świń: “Za rozprzestrzenianie się wirusa odpowiada głównie władza publiczna”

Sylwia Spurek została ekspertką od afrykańskiego pomoru świń: “Za rozprzestrzenianie się wirusa odpowiada głównie władza publiczna”

5 min read
0
0
643
Sylwia Spurek

Sylwia Spurek zasłynęła jako polityk niezwykle zaangażowana w ekologię i los zwierząt. Tym razem europosłanka startująca z list Wiosny postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat afrykańskiego pomoru świń.

Sylwia Spurek jest zdania, że choroba ta przenosi się z powodu niedostatecznej higieny u ludzi, a także z powodu błędów władzy publicznej, która jest wszystkiemu winna.

Obrończyni praw zwierząt już wcześniej dała o sobie znać, prezentując kontrowersyjne wypowiedzi dotycząc krów i chomików.

— Za rozprzestrzenianie się wirusa ASF odpowiada głównie władza publiczna — napisała polityk na swoim profilu na Twitterze.

Wpis europosłanki spotkał się z dużym odzewem niezadowolonych internautów, którzy zamieścili swoje komentarze. Na popularną wegankę spadł prawdziwy deszcz krytyki, jednak ta nie odniosła się do zamieszczonych wypowiedzi.

— Za rozprzestrzenianie się wirusa ASF odpowiada głównie władza publiczna, która zaniedbała procedury bioasekuracji wśród zwierząt hodowlanych i przestrzeganie rygoru higieny u ludzi. Jednak dla Pana ministra @jkardanowski jedyną receptą na walkę z ASF jest zabijanie dzików… — czytamy pełny wpis na portalu społecznościowym.

źródło: nczas.com

Reakcja
Przeczytaj również:  Kazimierz Marcinkiewicz doradza Polakom na nowy rok: "Jeść owoce, biegać i kochać się przed snem"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez propolski
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Polityk KO popchnął i obraził dziennikarza TVP Info: “Spadaj śmierdzielu”

Dziennikarz tvp.info Samuel Pereira był obecny na konferencji prasowej Rafała Trzaskowskie…