Sebastian Wierzbicki, wiceprzewodniczący SLD, był gościem programu „Minęła 8„. Polityk przekonywał, że „człowiek staje się człowiekiem dopiero w którymś miesiącu„. Jego słowa wywołały burzliwą dyskusję i emocjonalne komentarze w Internecie.

Wiceprzewodniczący SLD nie chciał rozwinąć swojej wypowiedzi i na pytanie, w którym miesiącu, odpowiedział, że nie zamierza wchodzić
w kwestie techniczne. Podczas dyskusji w programie szybko okazało się, że politycy Lewicy nie planują wycofać się z projektu liberalizacji aborcji, jaki zamierzają złożyć w Sejmie RP. Projekt dopuszcza aborcję do 12 tygodnia ciąży w przypadkach, gdy zagrożone jest życie lub zdrowie kobiety.

— Człowiek poczęty staje się człowiekiem dopiero w którymś miesiącu. Dla mnie człowiek staje się człowiekiem w momencie, kiedy wszystkie funkcje życiowe ma samodzielne, może funkcjonować samodzielnie — powiedział Sebastian Wierzbicki w TVP Info.

— Człowiek jest najważniejszy. To kobieta ma prawo do samodecydowania, czy może dokonać aborcji, czy nie. Człowiek poczęty staje się człowiekiem dopiero w którymś miesiącu. Nie będę wchodził technicznie, który to miesiąc — kontynuował polityk.

źródło: wsensie.pl

(Visited 78 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

1 KOMENTARZ

  1. „Ciekawe” poglądy: „Człowiek poczęty staje się człowiekiem dopiero w którymś miesiącu. Dla mnie człowiek staje się człowiekiem w momencie, kiedy wszystkie funkcje życiowe ma samodzielne…”. Co zatem ze starcami i niedołężnymi? Czy wg tego pana to nie są ludzie? A ubezwłasnowolnieni, a co z ludźmi, którzy ulegną wypadkowi na skutek którego już nigdy samodzielni nie będą??? Głupota tego pana sięga KOSMOSU! Nie wspomnę o tym, że wszystko, co żyje na świecie ma swoją ciągłość – a człowiek wg tego pana nie ma – bo nim dopiero się staje. Wynika z tego, że w życiu prenatalnym jesteśmy kimś lub czymś innym niż człowiekiem. Ale wierutna bzdura! Trzeba na głowę upaść aby mieć takie poglądy i nimi się chwalić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj