Joanna Senyszyn, wiceprzewodnicząca Sojuszu Lewicy Demokratycznej, lubi zamieszczać wpisy i wypowiedzi o antyklerykalnym charakterze. Polityk nie pała sympatią do Kościoła katolickiego ani partii rządzącej, co udowadnia w swoich komentarzach. Tym razem lewicowa profesor podzieliła się na Facebooku wierszykiem o Janie Pawle II.

— JPII zasłużył na lepszy wierszyk, ale ze mnie taka poetka, jak z niego święty. Karolek święty Robił przekręty, Chronił pedofili, Bo za to płacili — napisała Joanna Senyszyn.

Posłanka SLD wywołała swoim wpisem rozbawienie i szybko wdała się w dyskusję z internautami, którzy w przewadze podzielili jej punkt widzenia.

Wielu użytkowników przyznało, że wierszyk bardzo im się podoba, a posłanka SLD jest w rzeczywistości wspaniałą poetką.

— Z pani lepsza poetka niż z niego święty. Zdecydowanie…ja jestem ciekaw czy mu odbiorą tę świętość, czy sprawa przyschnie jak to w KK często bywa.? — czytamy w jednym z komentarzy.

— Jest Pani cudowną poetką. Tylko temat trudny, więc i rymować trudniej. To wszystko jednak na poważnie pokazuje, jak bardzo bycie świętym bywa ulotne i zwodnicze. Jak udupia ludzi i usypia ich czujność. Pozdrawiam — pada kolejny komentarz pod wierszykiem.

Przeczytaj również:  Dlaczego latem lepiej nie pić piwa. Eksperci ostrzegają

źródło: fronda.pl

(Visited 1 252 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj