Ostatnio w niemieckich mediach zawrzało z powodu piosenki wykonanej przez chór dziecięcy. Dzieci śpiewając, skrytykowały osoby, które nie prowadzą ekologicznego trybu życia.

Portal TVP Info poinformował, że niemiecka publiczna stacja radiowo-telewizyjna Westdeutscher Rundfunk (WDR) zaprezentowała utwór zaśpiewany przez chór dziecięcy. Słowa okazały się dla wielu słuchaczy kontrowersyjne do tego stopnia, że niemiecka stacja WDR musiała usunąć materiał. Dzieci wykonały bowiem piosenkę o babci — „starej ekologicznej świni”, która zanieczyszcza planetę.

— Moja babcia jeździ motocyklem w kurniku. To tysiąc litrów benzyny każdego miesiąca. Moja babcia jest starą świnią ekologiczną. Moja babcia jeździ SUV-em do lekarza i przejeżdża dwie babcie z chodzikiem — słyszymy słowa ambitnego utworu.

Okazuje się, że jest to przeróbka piosenki „Przepijemy naszej babci domek cały”. W kolejnych zwrotkach nie jest wcale lepiej i słyszymy, że „babcia codziennie smaży kotlety z dyskontu, które nie kosztują prawie nic”.

Pada również zwrot charakterystyczny dla ekologicznej aktywistki Grety Thunberg: „Nie darujemy ci tego”.

Kiedy WDR wyemitowała kontrowersyjne nagranie, w niemieckim internecie zawrzało. Internauci skrytykowali stację m.in. za to, że takim przekazem buntuje dzieci przeciwko starszemu pokoleniu. W języku niemieckim „świnia” (schwein) jest wyjątkowo obraźliwym słowem.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 227 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj