Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska był gościem w Polsat News i ubolewał nad lekceważącą postawą Polaków w kontekście obostrzeń i samego wirusa.

— Jeżeli spojrzę na nasze ulice, spojrzę na sklepy, to myślę, że się w ogóle nie boimy. Ani lockdownu, ani covidu. Poprzednie fale chyba nas niestety niczego nie nauczyły, ponieważ nie wyciągnęliśmy jako obywatele wniosków z tych poprzednich fal — powiedział Waldemar Kraska zaproszony do „Gościa Wydarzeń”.

Wiceminister dodał, że należy skoncentrować się na podtrzymaniu dotychczasowych obostrzeń i nakładaniu mandatów na tych, którzy nie stosują się do żadnych zaleceń.

— Na pewno w tej chwili musimy wyegzekwować obostrzenia, które są, czyli maseczka w komunikacji miejskiej, w supermarketach. Wiem, że to się dzieje z dużą intensywnością, że służby policyjne i sanitarne egzekwują to i nakładają mandaty. Może to skłoni nas wszystkich, byśmy stosowali się do maseczek — powiedział.

Waldemar Kraska poinformował o otwieraniu kolejnych szpitali tymczasowych. W czasie ostatniej fali wirusa eksperci apelowali, by nie wydzielać specjalnych szpitali, a łączyć leczenie w placówkach, w których znajdują się inni chorzy. Lekarze byli jednak zdania, że mogło się to przyczynić do wystąpienia nadmiarowych zgonów. Wiele osób cierpiących na choroby współistniejące przez długie tygodnie nie była w stanie dostać się do specjalistów.

Przeczytaj również:  Ekspert od energetyki ostrzega Polaków: "Zimą będziemy cierpieć"

— Liczba nowych zakażeń przekłada się niestety na liczbę osób, które są hospitalizowane. Dzisiaj było to 300 osób, a najnowsze dane, które jutro pokażemy, mówią o prawie 400 kolejnych osobach hospitalizowanych w kolejnej dobie — mówił Waldemar Kraska. Następnie poinformował o planach rządu, który będzie walczył o ustabilizowanie tej sytuacji.

— Liczba nowych osób, które są przyjmowane [do szpitali] jest dość duża. Także osób, które wymagają respiratorów. Nasze plany, które są przygotowane razem z wojewodami, powodują, że uruchamiamy coraz to nowe łóżka covidowe, kolejne oddziały, kolejne szpitale tymczasowe także będą uruchamiane, aby tych łóżek wystarczyło dla wszystkich pacjentów — podsumował wiceminister zdrowia.

Zobacz również: Afera po słowach prawdy! TVN wyciął wywiad z Bożeną Dykiel

Zobacz również: Minister Niedzielski zapowiedział nowe obostrzenia. Narzeka, że Polacy nie trzymają dyscypliny

Źródło: polsatnews.pl, NCzas.com

(Visited 538 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj