propolski.pl: Wiceminister finansów Piotr Patkowski o obecnym kryzysie

Wiceminister finansów: „Można się przebranżowić”. Po jego słowach rozpętała się burza

Piotr Patkowski, wiceminister finansów był gościem w TVP Info. Za sprawą jego słów nawiązujących do obecnej sytuacji rozpętała się prawdziwa burza w sieci. Polityk dał dobre rady przedsiębiorcom, którzy stracili możliwość zarabiania w dobie postępującego kryzysu.

— Wśród rozwiązań jest też możliwość przebranżowienia. Chodzi o to, żeby nowa forma działalności gospodarczej, którą [przedsiębiorcy] podejmą, dawała możliwości rozwoju i zarabiania. Są branże, które szczególnie odczują skutki koronawirusa. To im dedykujemy działania zaproponowane dziś przez premiera — powiedział Piotr Patkowski.

Minister skomentował zaproponowany przez rząd program pomocowy, a mianowicie jeden punkt „dofinansowanie zmiany zakresu działalności w ramach „Dotacji na biznes”.

— Wśród rozwiązań jest też możliwość przebranżowienia. Chodzi o to, żeby nowa forma działalności gospodarczej, którą przedsiębiorcy podejmą, dawała możliwości rozwoju i zarabiania — mówił.

Zobacz również: Thunberg czekała kilkanaście miesięcy, aby dopiec Trumpowi: „To absurdalne”

Wypowiedź Patkowskiego zacytowało na Twitterze Ministerstwo Finansów, a na reakcję wzburzonych internautów nie trzeba było długo czekać.

— To proszę się przebranżowić, np. z szewca na piekarza, proszę o wskazówki merytoryczne — czytamy.

— Na co ma się przebranżowić hotel albo restauracja? — opublikowano kolejny ironiczny komentarz.

Wielu użytkowników porównało wypowiedź wiceministra finansów do tej, która padła z ust Bronisława Komorowskiego, który poradził niegdyś młodemu chłopcu „weź kredyt, zmień pracę”. Z pewnością te słowa nie pomogły mu wygrać wyborów w 2015 r.

źródło: businessinsider.com.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these