propolski.pl: Andrzej Sośnierz skrytykował Polski Ład

Andrzej Sośnierz: „Nie należy wprowadzać lockdownu. Polacy są już ostrożni”

Poseł Porozumienia i były prezes NFZ Andrzej Sośnierz wypowiedział się na temat bieżących problemów w zakresie szalejącej epidemii. Jest zdania, że wprowadzanie w tym okresie lockdownu nie jest dobry pomysłem.

— Nie należy w tej chwili wprowadzać lockdownu — powiedział Andrzej Sośnierz.

Polityk w rozmowie z Radiem Zet skomentował słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który ostrzegł, że jesteśmy o krok od narodowej kwarantanny.

— Jak premier mówi, że teraz będziemy przecinali łańcuchy epidemiologiczne, to ja przepraszam — uśmiecham się, bo to trzeba było robić na samym początku. Teraz my nie będziemy przecinać łańcuchów epidemiologicznych, teraz będziemy po prostu tłumić epidemię w swojej masie — wyjaśnił Sośnierz.

Zobacz również: Wiceminister finansów: „Można się przebranżowić”. Po jego słowach rozpętała się burza

Podkreślił, że „lockdown całkowity da efekt”, ale trzeba patrzeć na szerszy kontekst w tym społeczny i gospodarczy.

— Trzeba brać pod uwagę wszystkie względy, bo po tej epidemii też będziemy żyć, też trzeba żyć i jakoś państwo musi funkcjonować — mówił, a po chwili dodał, że to nie jest dobry moment na wprowadzenie lockdown, bo Polacy dbają o bezpieczeństwo swoje i innych.

— W tej chwili należy nadal trzymać te obostrzenia indywidualne. Polacy są już w tej chwili ostrożni — podsumował Andrzej Sośnierz.

źródło: nczas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these