Polski Ład

Wiadomo, co będzie obejmował Polski Ład. W ostatniej chwili zrezygnowano z poprzedniej kontrowersyjnej nazwy

Polski Ład zostanie zaprezentowany już na sobotniej konwencji PiS. Oficjalną nazwę szumnie zapowiadanego programu rządu zastąpiono, usuwając przymiotnik „Nowy”. W opinii komentatorów ambitny projekt premiera Morawieckiego zbytnio kojarzyłby się z „New Deal” prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta oraz… Neue Ordnung Adolfa Hitlera.

Polski Ład zostanie oficjalnie zaprezentowany już 15 maja. Z tej okazji rząd udostępnił w mediach społecznościowych specjalny spot zwiastujący nadchodzącą konwencję PiS.

 Cała Polska potrzebuje nowego impulsu, nowej nadziei  mówi lektor na krótkim nagraniu zapowiadającym sobotnią prezentację Polskiego Ładu, czyli nowego społecznogospodarczego programu PiS na czas, który nastąpi po pandemii koronawirusa.

Polskie rodziny, pracownicy, personel medyczny, rolnicy, my wszyscy. Cała Polska potrzebuje nowego impulsu, nowej nadziei. Już w sobotę 15 maja Polski Ład  słyszymy w spocie.

W opinii komentatorów, zrezygnowano z wcześniejszej nazwy „Nowy Polski Ład” z powodu negatywnych skojarzeń z międzywojenną polityką gospodarczą prezydenta USA Franklina Delano Roosevelta. W dyskusji często przytacza się argument „ad hitlerum”. W 1940 roku termin „Neue Ordnung” wykorzystany został w 1940 przez Hitlera dla programu zorganizowania Europy pod dominacją III Rzeszy.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polski Ład ma się składać z następujących obszarów:

Planu na zdrowie, Uczciwej pracy godnej płacy, Dekady rozwoju, Rodziny i domu w centrum życia, Polski – naszej ziemi, Przyjaznej szkoły i kultury na nowy wiek, Dobrego klimatu dla firm, Czystej energii czystego powietrza, CyberPoland 2025, Złotej jesień życia.

Premier Mateusz Morawiecki w środę podczas kongresu Impact’21 zapowiedział, że nowy program zostanie przedstawiony w ciągu kilku dni.

Jeśli miałbym jednym zdaniem ująć, czym jest Polski Ład, to powiedziałbym, że jest to wielki program inwestycyjny, wielki program inwestycji w polskie zdrowie, w polską rodzinę, w demografię, w odbudowanie polskiej infrastruktury i potencjału gospodarczego tam, gdzie został on nadwątlony przez Covid-19, a rozbudowanie tam, gdzie cały czas ta infrastruktura potrzebuje rozbudowy — mówił szef rządu, wskazując na slogan „inwestycji w człowieka”.

Przeczytaj również: Kolejne teorie spiskowe faktem? Doradca Morawieckiego chce ograniczyć wolność niezaszczepionym. Szokujący pomysł

Przeczytaj również: Pilne! Godzina policyjna i zakaz przemieszczania dla niezaszczepionych. Doradca premiera apeluje

źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

One thought on “Wiadomo, co będzie obejmował Polski Ład. W ostatniej chwili zrezygnowano z poprzedniej kontrowersyjnej nazwy

  1. To wszystko zrobili zamiast III WW!!! Jak po kazdej wojnie bankstersi pozyczaja panstwom – zadluzaja je, zeby sie odbudowaly a oni zyli dostatni z lichwiarskich kredytow!!!! To byl glowny cel! Zadluzenie mas! Po co buzyc budynki, fabryki?… wystarczy zadluzyc masy! Skutek ten sam 😉 a zmodyfikowana grypa jest tylko pretekstem do tego wszystkiego!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these