69-letni Węgier w wyniku pomyłki otrzymał aż sześć dawek preparatu Pfizera przeciwko COVID-19. Mężczyzna o imieniu Laszlo Szakacs został zaszczepiony 7 maja.

69-letni obywatel Węgier po wyjściu błędu lekarzy na jaw został przewieziony do szpitala, lecz póki co nie odkryto u niego poważniejszych objawów.

 W szpitalu żartowano, że teraz jestem chroniony na cztery-pięć lat mówił Laszlo Szakacs.  Okazało się, że chyba za dużo dostałem, bo gdy przyszła kolej następnych osób zapisanych na ten preparat, to już nie było szczepionki wyznaje w rozmowie z portalem komitatu (województwa) Vas.

Kiedy 69-latek powrócił do domu, natychmiast otrzymał telefon ze szpitala. Lekarz poinformował go, że wstrzyknięto mu zbyt wielką preparatu. Jedna ampułka szczepionki Pfizera zawiera sześć standardowych dawek. Mężczyzna dostał skierowanie na ostry dyżur.

Szakacs utrzymuje, że w jego organizmie nie wystąpiły poważniejsze objawy. Przez kilka godzin miał temperaturę 37 stopni, ciśnienie zaś skoczyło do 180.

 Musiałem spędzić noc w szpitalu. Nie dali mi żadnych lekarstw i następnego dnia wypuścili do domu przekazał.

Gdy Szakacs po raz drugi opuścił szpital, zapewnił media, że odczuwa napięcie w głowie, lecz nie przeszkadza mu to w normalnym funkcjonowaniu.

Przeczytaj również:  Poseł Lewicy z zapaleniem mięśnia sercowego. Trafił do szpitala

Teraz czuję się dobrze. Już pracuję. W szpitalu potraktowano mój przypadek z humorem. Zażartowano, że teraz jestem chroniony na cztery-pięć lat relacjonuje 69-latek.

Przeczytaj również: Wiadomo, co będzie obejmował Polski Ład. W ostatniej chwili zrezygnowano z poprzedniej kontrowersyjnej nazwy

Przeczytaj również: 120. rocznica urodzin Witolda Pileckiego. Legendarny żołnierz do dzisiaj rozpala umysły milionów

źródło: Do Rzeczy

(Visited 884 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj