Cała wypowiedź Morawieckiego pokazuje, że robimy nowy porządek, zupełnie nowe rozdanie. Tylko to nie jest rozdanie, w którym ludziom daje się jak najwięcej wolności. Premier jak najdalej odchodzi od klasycznych, wolnościowych idei liberalnych – ocenił publicysta Łukasz Warzecha, nawiązując do wystąpienia premiera Morawieckiego na kongresie Impact’22 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Szef polskiego rządu wspominał o przebudowie globalnych łańcuchów dostaw i o zmianach, jakie należy wprowadzić na rynkach surowcowych. Mateusz Morawiecki przyznał, że nasz kraj będzie odchodzić od paliw kopalnych, czyli nieodnawialnych źródeł energii.

Nie szczędził również komentarzy na temat wojny na Ukrainie i rekordowej inflacji w Polsce. Za tę obwinił Władimira Putina.

Polski premier stwierdził, że Polska ma zrównoważony system i prowadzi synchroniczną politykę w wielu sferach.

Publicysta Łukasz Warzecha skomentował wypowiedź Morawieckiego.

– Cały sens, wydźwięk wypowiedzi premiera jest taki, że wszystko się zmienia. Wojna wszystko zmienia – powiedział o wystąpieniu Morawieckiego Warzecha.

– Premier wykorzystuje okazję, żeby przepchnąć agendę skrajnie etatystyczną, z ogromnym udziałem państwa w gospodarce. To agenda, w której obywatele coraz bardziej stają się uzależnieni od państwa – dodał redaktor.

Przeczytaj również:  Potężna eksplozja w Baranowie. Są osoby ranne

– To dość zabawne. Jeden polityk, który tłumaczy Putinem swoje własne niepowodzenia, przywołuje innego polityka, który tłumaczy Putinem swoje własne niepowodzenia. Oczywiście polityka energetyczna, surowcowa Putina spowodowała wzrost inflacji, ale w jednych krajach jest ona wyższa, w innych niższa. To wynika z tego, że jedne kraje prowadziły bardziej odpowiedzialną politykę monetarną, a inne nie. Polska prowadziła absolutnie luźną politykę w tej kwestii. A premier usilnie przekonuje, że to była polityka synchroniczna. To taka ładna nowomowa. W praktyce wygląda to tak, że jedną ręką próbują przygasić inflację, a drugą dolewają benzyny do inflacji. Tak to w Polsce wygląda. Z jednej strony mamy podwyżkę stóp procentowych, by zdjąć pieniądze z rynku, a z drugiej – dosypywanie pieniędzy – wyjaśnił publicysta na swoim kanale na YouTube.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mocne słowa Donalda Tuska: „Nie ma powrotu do przeszłości” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bitwa dwóch kobiet o sukienkę w lumpeksie. Nagranie hitem sieci [WIDEO]

źródło: YouTube, NCzas

(Visited 109 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj