Uczestniczka powstania warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska rozmawiała ze Zbigniewem Hołdysem w wywiadzie dla tygodnika „Newsweek” i w krytycznym tonie wypowiedziała się o zbliżającym się Marszu Niepodległości.

Wanda Traczyk-Stawska dała już o sobie znać podczas ostatniej manifestacji przeciwników polexitu. Starsza pani nie kryła emocji oburzenia, które wymierzyła prawdopodobnie w Roberta Bąkiewicza.

— Milcz, milcz, milcz, chamie skończony. Milcz, bo ja jestem żołnierzem, który pamięta, jak krew się lała, jak moi koledzy ginęli, ja tu po to jestem, żeby wołać w ich imieniu — wołała Wanda Traczyk-Stawska.

Teraz kombatantka w kategorycznych słowach wypowiedziała się o Marszu Niepodległości, stwierdzając, że powinien on zostać zlikwidowany.

— My, powstańcy, oczekujemy zdelegalizowania marszu 11 listopada. W tej formie jest niedopuszczalny — powiedziała uczestniczka powstania warszawskiego.

Podczas wywiadu przypomniano jej słowa skierowane do Roberta Bąkiewicza, lidera środowisk narodowych, którego starsza pani publicznie zaatakowała w czasie manifestacji przeciwników polexitu.

— Wie pan, ten Bąkiewicz… To mi nie daje spokoju. Jego wsparcie finansowe przez państwo to jest dla mnie nie do wyobrażenia. Że można było dać 3 miliony na takie wypowiedzi, jakich słuchaliśmy na placu Zamkowym? Na zagłuszanie nawet takich osób, jak te, których symbolikę oni noszą? To jest coś, co w normalnym państwie nigdy by się nie zdarzyło. Wciąż jestem pod wrażeniem tego, co tam usłyszałam. Ja już chyba w sierpniu, jak była uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod izbę pamięci, mówiłam o tym panu marszałkowi Terleckiemu — mówiła Traczyk-Stawska.

Zobacz również: Jedno z najłatwiejszych zwycięstw „Pudziana”. Znokautował przeciwnika w zaledwie 18 sekund! [WIDEO]

Przeczytaj również:  Podpalenie wojskowej komendy uzupełnień. Rosjanie nie zamierzają iść do wojska [WIDEO]

Zobacz również: Ostra sprzeczka Tarczyńskiego i Kosiniaka-Kamysza w kwestii emerytur: „Ej, hipokryto!”

Źródło: wp.wiadomości, Newsweek,

(Visited 678 times, 2 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj