Były prezydent Lech Wałęsa udzielił wywiadu dla „Super Expressu”. Dziennikarz zapytał noblistę w pewnym momencie o to, żego życzyłby prezesowi Prawa i Sprawiedliwości.

— Życzę Jarosławowi Kaczyńskiemu — wyznał Wałęsa — po chrześcijańsku, po ludzku wszystkiego najlepszego. Dobrze mu życzę, a przede wszystkim życzę dużo zdrowia, bo to jest najważniejsze w tych czasach stwierdził.

Życzenia byłego prezydenta zaskoczyły internautów. Lider PiS i Wałęsa nie przepadają za sobą od blisko dwudziestu pięciu lat, kiedy to obaj zakończyli długoletnią współpracę. Symbol transformacji i upadku komunizmu w Polsce wielokrotnie krytykował środowisko skupione wokół Kaczyńskiego. Przewodniczący „Solidarności” nieustannie atakował również rządy Prawa i Sprawiedliwości.

Komentatorzy uważają, że ciepłe słowa wypowiedziane pod adresem wicepremiera z pewnością nie przyczynią się do prędkiego pojednania między obydwoma politykami, ale na pewno ostudzą nieco temperaturę, która ostatnimi laty degradowała debatę publiczną.

Przeczytaj również: Z ostatniej chwili: Już od wtorku nastąpi ważna zmiana w obostrzeniach: Ucieszą się dzieci i dorośli

źródło: Do Rzeczy

(Visited 562 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Prezydent Joe Biden zaliczył potężną wpadkę. Nagrało się, jak obrażał dziennikarza [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here