Podczas ostatniej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił nowe fakty w związku z obowiązującymi restrykcjami. Nowe zmiany wejdą w życie już od jutra i będą dotyczyły dzieci.

Adam Niedzielski poinformował, że podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego omówiono bieżącą sytuację epidemiczną, jak również możliwe perspektywy jej dalszego rozwoju.

— Na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego dokonaliśmy przeglądu obostrzeń i chcemy zaproponować pewne złagodzenie obostrzenia — chcemy dopuścić możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godz. 8.00-16.00 bez opieki ze strony dorosłych — przekazał szef MZ podczas poniedziałkowego zebrania.

Zobacz również: Założyciel TVN kolejną osobą zaszczepioną poza kolejką

Okazuje się, że zniesienia tego obostrzenia domagali się, przedstawiciele Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Podkreślili, że dzieci są zmęczone tym rozwiązaniem, szczególnie, że wpływa ono negatywnie na ich rozwój psychofizyczny.

— Dzieci już od wielu tygodni nie chodzą do szkoły, są zmęczone, odcięte od rówieśników, spędzają całe dnie na zajęciach online wpatrzone w ekrany komputerów. Zarówno dzieci, jak i ich rodzice z nadzieją czekali na to, iż wraz z nadejściem zimowych ferii zniesione lub zawieszone zostaną obostrzenia uniemożliwiające dzieciom w dni powszednie wychodzenie z domu bez opieki opiekunów do godziny 16:00 — czytamy we fragmencie pisma Fundacji do premiera.

Przeczytaj również:  Tusk potępia zanieczyszczanie rzek. Oto jak zareagował Trzaskowski [WIDEO]

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 926 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj