Strona główna Polska Wałęsa w mocnych słowach o Polsce: „Nie podoba się taka Europa, to won”

Wałęsa w mocnych słowach o Polsce: „Nie podoba się taka Europa, to won”

2 min czytania
0
0
2,157
Lech Wałęsa

Były polski prezydent Lech Wałęsa nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem swój najnowszy wpis na Facebooku skierował do „działaczy europejskich struktur”.

Jego szokujące słowa zbulwersowały internautów. Wałęsa nie przestaje zaskakiwać.

— Trzeba było zbudować wiele nowych rozwiązań strukturalnych i programowych nieznanych i niepotrzebnych wcześniej — napisał Lech Wałęsa. Jak sam podkreślił, „jest zawiedziony”.

Dodał, że Polsce czy Węgrom pozwala się na zbyt wiele i jak nie podoba im się obecny stan rzeczy, to zwyczajnie mogą Unię Europejską opuścić. Były prezydent użył jednak przy tym bardzo niecenzuralnego słownictwa.

— Ludzie, którzy dzięki temu zwycięstwu dostali się do możliwości budowania nowej Europy, nie nadążają do koniecznych rozwiązań. Nie można tolerować burzenia tej budowy Węgrom czy Polsce . Nie podoba im się taka Europa to WON. Nie podoba im się Unia no to WON ze struktur — czytamy we wpisie byłego prezydenta.

Pierwszy przewodniczący „Solidarności” słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, które wygłasza na temat Polski. Ostatnio dużo podróżował za granicą, odwiedził m.in. Stany Zjednoczone. Nie przeszkadza mu to jednak aktywnie angażować się w sprawy naszego kraju.

Zdaniem Wałęsy „niech budują swoje pomysły za swoje pieniądze”.

— Nie można pozwolić by wrogowie tej koncepcji Europy byli w strukturach Europejskich jako 5 kolumna, trzeba jasnego zdecydowanego działania — pisał były prezydent.

źródło: tysol.pl

Reakcja
8
Przeczytaj również:  Jarosław Kaczyński: „Donald Tusk to zapowiedź agresji w przestrzeni publicznej"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Kidawa-Błońska tłumaczy się ze swoich słów: „Życie ludzkie jest ważne, ale nie ponad wszelką cenę”

Małgorzata Kidawa-Błońska od kilku dni próbuje się tłumaczyć z ostatnio wypowiedzianych sł…