Były polski prezydent Lech Wałęsa nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem swój najnowszy wpis na Facebooku skierował do „działaczy europejskich struktur”.

Jego szokujące słowa zbulwersowały internautów. Wałęsa nie przestaje zaskakiwać.

— Trzeba było zbudować wiele nowych rozwiązań strukturalnych i programowych nieznanych i niepotrzebnych wcześniej — napisał Lech Wałęsa. Jak sam podkreślił, „jest zawiedziony”.

Dodał, że Polsce czy Węgrom pozwala się na zbyt wiele i jak nie podoba im się obecny stan rzeczy, to zwyczajnie mogą Unię Europejską opuścić. Były prezydent użył jednak przy tym bardzo niecenzuralnego słownictwa.

— Ludzie, którzy dzięki temu zwycięstwu dostali się do możliwości budowania nowej Europy, nie nadążają do koniecznych rozwiązań. Nie można tolerować burzenia tej budowy Węgrom czy Polsce . Nie podoba im się taka Europa to WON. Nie podoba im się Unia no to WON ze struktur — czytamy we wpisie byłego prezydenta.

Pierwszy przewodniczący „Solidarności” słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, które wygłasza na temat Polski. Ostatnio dużo podróżował za granicą, odwiedził m.in. Stany Zjednoczone. Nie przeszkadza mu to jednak aktywnie angażować się w sprawy naszego kraju.

Zdaniem Wałęsy „niech budują swoje pomysły za swoje pieniądze”.

— Nie można pozwolić by wrogowie tej koncepcji Europy byli w strukturach Europejskich jako 5 kolumna, trzeba jasnego zdecydowanego działania — pisał były prezydent.

źródło: tysol.pl

(Visited 66 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Wałęsa opowiedział o swoim testamencie: „Dzisiaj właściwie nie mam nic. Myślałem, że…”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here