Borys Budka oznajmił, że Donald Tusk zaangażuje się w kampanię Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, która jest kandydatką PO na prezydenta. Polityk dodał, że Tusk spotka się z nią w tej sprawie już w najbliższy weekend. Do rozmów może również dojść na konwencji wyborczej PO w Warszawie.

Przewodniczący PO pytany w TVN24, czy były premier Donald Tusk zaangażuje się w kampanię wyborczą Kidawy-Błońskiej, odpowiedział:

— Tak. Obiecał, że wszędzie tam, gdzie będzie potrzebny zaangażuje się. Jest szefem Europejskiej Partii Ludowej, jest członkiem Platformy Obywatelskiej — powiedział Budka.

Ponadto dodał, że były szef RE „w określonej formule jest potrzebny”.

— To on będzie w weekend rozmawiał z panią Małgorzatą Kidawę-Błońską, wspólnie ustalą, w jakiej formule. Być może za tydzień 29-go (lutego) w sobotę, tutaj w Warszawie będzie na konwencji obecny Donald Tusk, a być może wymyślą wspólnie z Małgorzatą Kidawą-Błońską inne formy wspierania naszej kandydatki — kontynuował szef PO.

Polityk PO zaznaczył, że Tusk jest „jednym z najważniejszych europejskich polityków”, a przez pięć lat „miał bardzo dobre relacje z głowami największych światowych mocarstw”.

Borys Budka jest zdania, że były premier jest wiarygodny i godny zaufania, dlatego Polska go potrzebuje.

 Jest osobą, która na arenie międzynarodowej jest wiarygodna. I nawet w tym kontekście pokazania, że Polska prawdziwej prezydent, osoby, która patrzy w przyszłość, która może być bardzo dobrym reprezentantem Polski na arenie międzynarodowej, Donald Tusk jest potrzebny — mówił Budka.

Lider Platformy Obywatelskiej powiedział, że nie bez znaczenia jest fakt, że Tusk od lat zna Kidawę-Błońską. Dzięki temu może pokazać „właśnie te jej cechy, które są tak bardzo Polsce potrzebne, czyli odpowiedzialność, przewidywalność i przede wszystkim to, o czym zapomina dzisiejszy obóz władzy: patrzenie w perspektywie nie kilku miesięcy do wyborów prezydenckich, ale patrzenie na Polskę w perspektywie pokoleń”.

Przeczytaj również:  Katarzyna Tusk przyłączyła się do Strajku Kobiet: "Wypier***ać!"

Budka podkreślił nieocenione doświadczenie Tuska w polityce zagranicznej.

— Donald Tusk może dać świadectwo, jak niestety błędna polityka zagraniczna tego rządu i tego prezydenta, doprowadziła do izolacji Polski na arenie międzynarodowej — mówił poseł.

źródło: wpolityce.pl

(Visited 68 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here