Lech Wałęsa udzielił wywiadu dla „Super Expressu” w którym nie szczędził mocnych słów. Były prezydent podkreślił, że to jego geniusz doprowadził do obalenia komuny.

Wałęsa bardzo nieskromnie przyznał, że Polska wiele mu zawdzięcza.

— Przewidywałem zmianę epok i całego świata. Rozbiliśmy mury, granice między państwami, bloki polityczne i militarne. To wszystko było piękne, ale w to miejsce trzeba było zbudować coś nowego — stwierdził Lech Wałęsa.

Polityk odniósł się także do 40. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.

— Trzeba zawsze rozumieć czasy. Ich szanse, wyzwania, możliwości. Jak kończyłem strajk, co zresztą można sprawdzić, to mówiłem: „Wszyscy się cieszycie, a ja się martwię. Bo teraz dopiero zaczną się problemy” — powiedział Wałęsa.

— Kiedy doszliśmy do przystanku „wolność”, należało jak najszybciej zamienić to w pluralizm i demokrację. Dziś dyskutują, że postulaty nie zostały spełnione. Ludzie! 40 lat i nie zrozumieliście? — snuł opowieść przywódca „Solidarności”.

Zobacz również: Wałęsa zaatakował lidera Solidarności: „Chłopcze, będziesz w zębach przynosił te tablice”

— Tamte postulaty były rzucone w twarz komunistom”, „a dziś te postulaty są rozpisywane na programy partyjne”. Do demokracji miejcie pretensje, że w programach nie ma postulatów Sierpnia’80 — oświadczył były prezydent.

Przy okazji mocno uderzył w partię rządzącą.

— Mamy niepoważnych ludzi, którzy nic nie rozumieją. Ale w demokracji to się zdarza — powiedział.

źródło: 4mens.pl

(Visited 870 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj