Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej ogłosił przedłużenie dotychczasowych obostrzeń do 18 kwietnia. Szef resortu został zapytany o los gastronomii i sektora hotelarskiego podczas zbliżającego się okresu wakacyjnego.

Trudno jednoznacznie powiedzieć mówił minister Adam Niedzielski jakie będą kryteria „uwolnienia” tej części gospodarki, która jest związana z sektorem hotelarskim, ponieważ to zależy od momentu pandemii, w którym będziemy się znajdowali oznajmił podczas środowej konferencji.

W środę przed południem rząd ogłosił przedłużenie obostrzeń do 18 kwietnia. Tym samym pojawiły się liczne znaki zapytania, czy ponowne otwarcie branży hotelarskiej i gastronomicznej będzie w ogóle możliwe w najbliższych miesiącach.

Nasze doświadczenie pandemiczne pokazuje, że nie kierujemy się zawsze tymi samymi kryteriami tłumaczył minister, zaznaczając, iż nie można teraz udzielić jasnej odpowiedzi na to pytanie.

Obecna sytuacja epidemiczna w Polsce, przedłużenie obostrzeń oraz mętne i niejednoznaczne komunikaty władzy sprawiają, że zdaniem niektórych komentatorów nie ma co nastawiać się na normalne wakacje.

Minister wskazywał, że na początku pandemii i w kolejnych okresach rząd kierował się diagnozowaną nową liczbą zakażeń. Teraz kryteria są inne.

Przeczytaj również:  Nowa przepowiednia Jackowskiego. Polska straci suwerenność?

Teraz, kiedy jesteśmy w sytuacji — mam nadzieję — tego że apogeum fali mamy już za sobą, to najważniejszym kryterium staje się w tej chwili kwestia obłożenia infrastruktury łóżkowej i przede wszystkim infrastruktury związanej z łóżkami respiratorowymi mówił Niedzielski.

Tutaj trudno jest jednoznacznie powiedzieć, jakie będą kryteria uwolnienia tej części gospodarki, która jest związana z sektorem hotelarskim, bo to zależy tak naprawdę od momentu pandemii, w którym będziemy się znajdowali  przyznał Niedzielski.

Przeczytaj również: A jednak. Nawet ją dopadł koronawirus: „Starałam się bardzo uważać”

Przeczytaj również: Nosił maseczkę, rękawiczki, zaszczepił się, a i tak zachorował. Kolejny piosenkarz w szpitalu

Źródło: NCzas

(Visited 2 404 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj