przepisy

Wakacje 2021. Jeżeli tego nie zrobisz, czeka cię kwarantanna i inne konsekwencje. Nowe przepisy wchodzą już w…

Powracający z wakacji będą musieli liczyć się z 10-dniową kwarantanną w przypadku niezaszczepienia się przeciw COVID-19 preparatem dopuszczonym do obrotu w Unii Europejskiej. Nowe przepisy wchodzą w życie od północy ze środy na czwartek.

Przepisy dotyczące Polaków powracających z wakacji przewidują sankcjonowanie osób niezaszczepionych i nieprzetestowanych na obecność koronawirusa. Polacy, którzy wybrali się na wczasy poza strefę Schengen i Europejski Obszar Gospodarczy będą zwolnieni z 10-dniowej kwarantanny jedynie w przypadku pełnego zaszczepienia przeciw COVID-19 oraz okazania po 7 dniach od przekroczenia granicy negatywnego testu.

Do tej pory Polacy byli zwolnieni z kwarantanny na podstawie samego tylko ujemnego testu, przeprowadzonego po powrocie do Polski w ciągu 48 godzin.

Do sprawy odniósł się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk przekonywał, że nowe przepisy zostały wdrożone z powodu nowych wariantów koronawirusa, w szczególności siejącego spustoszenie na Wyspach Delta:

W związku z tym, że te nowe warianty mają zdecydowanie większą szybkość rozprzestrzeniania się w środowisku, zdecydowaliśmy się podjąć prewencyjne działania, które polegają na tym, że przywracamy kwarantannę dla osób wracających z zagranicy przekazał Kraska.

Obostrzenia jednak powrócą?

Politycy z obozu władzy nie wykluczają, że w razie rozprzestrzenia się nowych wariantów wirusa, restrykcje pandemiczne znowu obejmą kraj:

— Jeśli zaatakuje wirus Delta, mogą wrócić obostrzenia – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej.

Szef resortu zdrowia zastrzegł, że zależeć to będzie głównie od wskaźnika wyszczepialności populacji:

Trzeba też patrzeć na strukturę szczepień — u nas podano najwięcej szczepionek Pfizera, a to właśnie ten preparat w badaniach wykazuje największą skuteczność wobec wariantu Delta — powiedział.

Przeczytaj również: Korwin-Mikke trafił do szpitala. Drastyczne zdjęcie obiegło media społecznościowe: „Prezes chyba lewaka…

Przeczytaj również: Wariant Delta u zaszczepionych! Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat… Który jeszcze 3 miesiące temu byłby „niebezpieczną teorią spiskową”

źródło: Nczas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these