Rząd ogłosił niezwykle atrakcyjną pod względem nagród loterię szczepionkową. Jej uczestnicy muszą być pełnoletni, w pełni zaszczepieni i przede wszystkim zarejestrowani. Mogą to zrobić przez Internetowe Konto Pacjenta oraz infolinię Narodowego Programu Szczepień.

Każdy z biorących udział w konkursie ma maksymalnie 4 szanse na wygraną. Losowanie nagród będzie odbywało się codziennie, co tydzień i co miesiąc.

Każdy z zaszczepionych będzie mógł zdobyć dwie nagrody po 100 000 zł oraz dwa samochody Toyota Corolla. Jednak to nie wszystko — w losowaniu finałowym, które odbędzie się 6 października będzie można wygrać nawet dwie nagrody po milion złotych oraz samochody Toyota C-HR.

Będzie również szansa na otrzymanie 200 zł, które będą przyznawane co 500 osobie. Jak przekazał prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik, na cel nagród zostanie przeznaczona zawrotna sumka 14 mln zł.

W jaki sposób się zarejestrować? Można to zrobić na stronie pacjent gov.pl, a także przez infolinię pod numerem 989.

— Wczoraj przekroczyliśmy 27 milionów wykonanych szczepień. Pierwotny cel to było 20 mln do końca czerwca. W grupie powyżej 70 r. ż. mamy 77 proc. osób zarejestrowanych lub zaszczepionych — to dobry wynik, ale daleko niesatysfakcjonujący. Liczymy, że nasze działania wpłyną na podwyższenie odsetka zaszczepionych. W grupie 60-69 lat to jest 66 proc. — przekazał Michał Dworczyk.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Szczęsny skomentował przegraną Polski ze Szwecją. Opowiedział, co działo się w szatni po meczu

— Wierzymy, że loteria pozytywnie wpłynie na zainteresowanie programem szczepień. Na te wszystkie działania, o których dziś mowa wydamy ponad 140 mln zł. To jest bardzo dużo pieniędzy, ale to pieniądze przeznaczone na to, żeby jak najszybciej poradzić sobie z pandemią — skomentował szef KPRM, który dodał, że do tej pory otwarto punkty szczepień w 450 aptekach w całym kraju.

— We współpracy z Polską Radą Centrów Handlowych wypracowaliśmy wytyczne dot. szczepień w galeriach. Uruchomiliśmy 8 pilotażowych punktów i jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi placówkami — mówił Dworczyk.

Zobacz również: Skandal z udziałem tęczowego aktywisty. Mężczyzna wbiegł na boisko w czasie odśpiewywania hymnu Węgier [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl

(Visited 620 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj