propolski.pl: [video] Posłanka Lewicy straciła panowanie nad sobą. Mentzen i Sawicki dostali ataku śmiechu

[video] Posłanka Lewicy straciła panowanie nad sobą. Mentzen i Sawicki dostali ataku śmiechu

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska wpadła w święte oburzenie po tym, jak prowadząca program Agnieszka Gozdyra użyła na antenie sformułowania „wynająć się” w kontekście podjęcia drobnej pracy dorywczej. W studio obecni byli również Sławomir Mentzen z Konfederacji i Marek Sawicki z PSL.

Anna Maria Żukowska z Lewicy, Sławomir Mentzen z Konfederacji i Marek Sawicki z PSL gościli w programie „Debata dnia” w Polsat News. Na antenie dyskutowano o drobnych pracach dorywczych dla nastolatków. Przyczynkiem do żarliwej rozmowy okazało się ogłoszenie zamieszczone w sieci przez dwóch 14-latków poszukujących płatnego zajęcia w wolnym czasie.

To spotkało się ze zdecydowanym sprzeciwem Żukowskiej, która pracę wykonywaną przez dzieci określiła mianem „wyzysku”.

— To tyle ja uważam, co uważają tak przepisy pracy i konwencje międzynarodowe, które zobowiązują nas do ochrony dzieci przed tym, żeby podejmowały pracę. Dzieciństwo jest po to, żeby to dorośli musieli brać za nas odpowiedzialność do ukończenia 18. roku życia, wtedy wchodzimy w dorosłość i odpowiadamy sami za siebie — mówiła posłanka Lewicy.

Ze stanowiskiem Żukowskiej kategorycznie nie zgodzili się Sławomir Mentzen i Marek Sawicki.

— Jest to godne pochwały, uczy dzieci pracowitości, sumienności, szacunku do pieniądza. Znacznie lepiej jest jeśli młody chłopak chciałby pomóc drugiej osobie niż marnować czas na inne głupoty — twierdził Mentzen.

— Lewica sama stwarza sobie problemy. Zabrońcie dzieciom pracy, wychowujcie je w lenistwie, a potem twórzcie różne instytucje i urzędy, które będą wyciągały je z kłopotów, gdy ze względu na brak zajęć i obowiązków zajmą się tym, czym nie powinny — wtórował Mentzenowi Marek Sawicki.

Swój głos w debacie zabrała również prowadząca Agnieszka Gozdyra:

— Ale jeżeli nastolatek „wynajmie się” do grabienia liści w ogrodzie sąsiadki albo do strzyżenia trawnika i dogada się z nią, że dostanie za to „dwie dychy”, to Pani to potępia czy popiera? — zapytała redaktor.

W tym momencie posłanka Lewicy zupełnie oddaliła się od meritum i skupiła na nieodpowiedniej jej zdaniem konstrukcji wyrazowej, użytej przez dziennikarkę:

— Wynajmie się? Naprawdę, nie brzmi to Pani jakoś… nie rozonuje z niewolnictwem, ze sprzedawaniem…? — pytała zszokowana posłanka.

Przedziwna reakcja Żukowskiej wywołała atak śmiechu Mentzena i Sawickiego.

— Boże, widzisz i nie grzmisz — powiedział zażenowany Sawicki.

Przeczytaj również: Gowin potwierdził straszną teorię spiskową. Mentzen nie wytrzymał i zwyzywał go od łajdaków: Wpis jest hitem

https://www.youtube.com/watch?v=zQMJ1MCHLO8

Źródło: NCzas

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these