Rzeczywistość koronawirusowych obostrzeń zamiast maleć, zdaje się przybierać na sile. Minister zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej nie przekazał Polakom pocieszających wieści. Okazuje się, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i po raz kolejny dostosować do ograniczeń.

Z pewnością jest to bardzo przykra wiadomość dla wszystkich pracujących oraz przedsiębiorców, którzy zmagają się z kryzysem finansowym. Straty związane z lockdownem są ogromne. Ponosimy je wszyscy i każdy z osobna. Wielu ekspertów donosi, że kolejne obostrzenia pogorszą obecną i tak już trudną sytuację.

Źródła rządowe donoszą, że rząd chce utrzymać większość restrykcji w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Tym samym na otwarcie hoteli, pensjonatów czy prywatnych kwater podczas tzw. majówki nie będziemy mieli co liczyć.

— Zdecydowana większość restrykcji zostanie przedłużona do 3 maja, do poniedziałku. Jakiekolwiek otwarcie i poluzowanie obostrzeń miałoby nastąpić najwcześniej od 4 maja. Przed majowym weekendem — pod koniec kwietnia — rząd, uwzględniając statystyki dotyczące zachorowań, sytuację w szpitalach, tempo szczepień, podejmie decyzję co do ewentualnego odmrażania niektórych branż — wyjawiła osoba związana ze źródłami rządowymi.

Dzisiejsza konferencja prasowa potwierdziła jedynie te doniesienia. Rzecznik rządu P. Müller oraz minister zdrowia Adam Niedzielski nie pozostawili widzom złudzeń. Po podsumowaniu obecnej sytuacji i konsultacjach z Radą Medyczną oraz wojewodami padła decyzja o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń.

Minister zdrowia podczas konferencji prasowej ogłosił, że większość obowiązujących restrykcji zostaje przedłużona o tydzień, czyli do 25 kwietnia. Jedyne zmiany to powrót dzieci do przedszkoli i żłobków oraz możliwość uprawiania sportu na powietrzu.

Sytuacja ma się inaczej w przypadku hoteli i obiektów noclegowych. Obostrzenia zostają przedłużone o dwa tygodnie, czyli aż do 3 maja. Oznacza to, że wyjazdy w ramach majówki nie będą mogły się odbyć. — Te decyzje mają na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej i respiratorowej — zaznaczył Adam Niedzielski.

Przeczytaj również:  „Przesłanie Ummitów”. Lech Wałęsa ponownie rozprawia na temat UFO

Szef resortu zdrowia nie ukrywał, że w trakcie majówki doświadczymy wzmożonych kontroli policji oraz służb sanitarnych. Dodał, że przy luzowaniu kolejnych obostrzeń prawdopodobnie zostanie wprowadzona regionalizacja.

Przyjęliśmy takie kryterium robocze, że jeśli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, to wtedy będziemy myśleli o kolejnych krokach.

Poniżej więcej szczegółów:

📊 Dzienny raport o #koronawirus.

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Środa, 14 kwietnia 2021

Źródło: gazetaprawna.pl, onet.pl, twitter.com

(Visited 348 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here