Tomasz Siemoniak wystąpił na antenie RMF FM w porannej audycji Roberta Mazurka. Polityk Platformy Obywatelskiej pytany był m.in. o skręt partii w lewo i liberalizację stosunku formacji do aborcji. Mazurek przypomniał mu jego własne słowa, kiedy ten ubiegał się o stanowisko przewodniczącego partii.

Mój researcher znalazł pańską wypowiedź ze stycznia zeszłego roku poinformował Mazurek. Pan się wtedy starał o fotel przewodniczącego PO wskazał dziennikarz. Pan mówił wtedy: „Zrobię wszystko, by Platforma nie skręciła w lewo. Jeśli zostanę przewodniczącym, nie pozwolę na skręt w lewo”. No i co?

No i nie zostałem przewodniczącym, jestem wiceprzewodniczącym, i nadal uważam, że Platforma nie powinna skręcać w lewo bronił się Siemoniak.

A to nie był skręt w lewo, jeśli mówimy, że wolna aborcja? To nie jest skręt w lewo? To, co to jest, przepraszam? dopytywał nieprzekonany tym tłumaczeniem Mazurek.

To jest ogromne uproszczenie (…) uważam, że przyszłością PO jest to, że ma silne konserwatywne skrzydło argumentował polityk.

Oj tak, zwłaszcza jak głoszą wolną aborcję na życzenie. To rzeczywiście jest bardzo konserwatywne zadrwił prowadzący.

Przeczytaj również:  Sikorski: „Są rzeczy gorsze niż współdzielenie niektórych aspektów suwerenności” [WIDEO]

Przeczytaj również: Kompromitacja „Scheuring-Wielgus” w Radiu ZET. „O matko! Zapiszę sobie…”

Przeczytaj również: „O! Kolejna lewacka geniuszka”. Aktywistka Lewicy: „Obrazy miały zachęcać do rodzenia dzieci”. „Co się teraz w tych szkołach wyprawia?”

źródło: Tysol

(Visited 1 153 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj