Ukraińscy telewidzowie przyznali Polsce maksymalną liczbę 12 pkt. Tymczasem ukraińskie jury nie nagrodziło polskiego reprezentanta żadnym.

W mediach społecznościowych zaroiło się od mnóstwa komentarzy Ukraińców, którzy nie mogą zrozumieć decyzji podjętej przez jury z ich kraju.

— Jestem absolutnie dumna z naszego zwycięstwa! To znaczy, że państwo ukraińskie w końcu się odrodzi! Przepraszam Polaków za pominięcie ich przez jurorów. Straszny wstyd — czytamy wpis jednej z internautek.

— Pytanie do ukraińskiego jury: dlaczego cała piątka ekspertów nie dała ani jednego punktu Polakowi? POLACY PRZEPRASZAMY! Odrzućmy nawet naszą przyjaźń Polsko-Ukraińską i załóżmy, że stwierdziliście, że on obiektywnie źle śpiewał. To nie zmienia jednak faktu, że był dziesięć razy lepszy od większości reprezentantów, którym daliście swoje głosy. Głupiutka ława przysięgłych — dodała inna.

— Przyjaciele z Polski nie obrażajcie się! To był wielki błąd jurorów, że nie dali wam żadnego punktu! WSTYD — napisał Ukrainiec.

Komentarz w tej sprawie zostawił również ukraiński wokalista — Taras Topolya, który wyraził wdzięczność za dotychczasową postawę Polaków.

— Drodzy Polacy, nasz sąsiad, przyjaciel, brat w wartościach i duchu. Przede wszystkim pragnę podziękować za wsparcie, jakiego udzielacie Ukrainie w tym niezwykle trudnym czasie. Wkład Polski jest nie do przecenienia, a jeszcze go do końca nie zrozumieliśmy. Nigdy tego nie zapomnimy, na pewno Ci za to podziękujemy, obiecuję! Ta irytacja ocenami ukraińskiego jury i 0 punktów dla polskiego wykonawcy to nasz wielki wstyd. Nie znam motywacji tych osób, ale zdecydowanie nie zgadzam się z ich decyzją. Za co pragnę przeprosić wszystkich Polaków — ocenił piosenkarz.

Przeczytaj również:  Staruszka szła po torowisku. Nie potrafiła odpowiedzieć, jak się tam znalazła

— Naród ukraiński ocenił śpiew i występ reprezentanta Polski maksymalnie na 12 punktów!! Chciałbym również zwrócić Państwa uwagę na to, że my, Ukraińcy, oburzamy się tymi ocenami i proszę, aby nie kojarzyć całego narodu z decyzją jednostek. Proszę nie dostrzegać symboliki w tych ocenach. Nie ma tam symboliki. To tylko głosy jury, które są dokładnym przeciwieństwem opinii całego narodu ukraińskiego. Przecież ani z twórczego punktu widzenia, ani z uniwersalnego punktu widzenia, przedstawiciel Polski nie zasługiwał na tak niską ocenę, bo przemówienie Ochmana było naprawdę wspaniałe, nie mniej wspaniałe niż polityczne i gospodarcze wsparcie ze strony Polski, które otrzymywaliśmy przez całą wojnę — dodał mężczyzna.

Nie Kijów. Dzień osiemdziesiąty pierwszy. Nastrój – przepraszam, polscy bracia. Miesiąc – Eurowizja. Dzisiejsza…

Opublikowany przez Tarasa Topolyę Niedziela, 15 maja 2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraińskie jury przyznało Krystianowi Ochmanowi 0 punktów. Nie zawiodła publiczność

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korea Północna walczy z koronawirusem. W ciągu kilku dni zmarło ponad 40 osób

(Visited 487 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj