Oficjalna państwowa agencja północnokoreańska KCNA poinformowała, że koronawirus zbiera w tym kraju coraz większe żniwa.

– Kolejnych 15 osób zmarło w ciągu minionej doby na Covid-19 w Korei Północnej – przekazano. Stwierdzono 296 180 nowych zakażeń.

W Korei Północnej od początku pandemii utrzymywano, że nie wystąpił żaden przypadek koronawirusa. Okazuje się jednak, że z powodu zakażenia zmarły 42 osoby.

W kraju Kim Dzong Una wprowadzono powszechny lockdown. Władze boją się, że koronawirus może zniszczyć gospodarczo Koreę Północną, która ma ogromne problemy z systemem opieki zdrowotnej, a także brak programu szczepień.

Pjongjang zmuszony był podjąć „szybkie państwowe środki nadzwyczajne”, by kontrolować pandemię. Wszystko wskazuje jednak na to, że władze nie planują przyjmować międzynarodowych ofert szczepionek.

– Wszystkie prowincje, miasta i powiaty w kraju zostały całkowicie zamknięte. Od rana 12 maja prowadzone są rygorystyczne i intensywne badania wszystkich ludzi – przekazała KCNA.

Kim Dzong Un obwieścił, że koronawirus doprowadził jego kraj do „wielkiego zamieszania”.

Korea Północna zarejestrowała 820 620 podejrzanych przypadków, 324 550 z nich jest w trakcie obserwacji i leczenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent Finlandii skontaktował się z Putinem i powiedział, że zamierza wejść do NATO. Jak zareagował prezydent Rosji?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Znany historyk: To, co zrobiła ekipa Tuska, to gorzej niż zbrodnia

źródło: Onet.pl, Polsat News

(Visited 161 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj