Powrót Donalda Tuska do aktywnej polskiej polityki ma nastąpić pod koniec obecnego roku twierdzi były senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski. Polityk podzielił się swoimi przypuszczeniami w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl.

Rulewski został zapytany o powrót Donalda Tuska do krajowej polityki. Senator ocenił, że ambicje szefa Europejskiej Partii Ludowej nadal pozostają wielkie, a największą z nich jest pokonanie Jarosława Kaczyńskiego.

Sądząc po wypowiedziach, wróci. Aczkolwiek jak znam Tuska, to wróci z pewnym nowym projektem. Nie jest mi znany ten nowy projekt. Nowym projektem znacznie bogatszym niż tylko powrót do Platformy Obywatelskiej. Może być to zupełnie inny zbiór polityczny mówił były senator PO

Rulewski ocenił następnie, że obecny szef PO Borys Budka może być uczestnikiem nowego projektu Tuska.

To będzie podejrzewam jakiś obóz polityczny. Może być w poprzek różnych partii, bądź uzupełniony o niewystępujące dotychczas jawnie byty. Może być federacyjny, jednakże z tak ugruntowanym przywództwem, ugruntowaną pozycją i ugruntowanym programem. Nie będzie na pewno swobodnym, luźnym zbiorem zaznaczył.

Rulewski stwierdził dalej, że młoda kadra Platformy Obywatelskiej nie powinna obawiać się powrotu byłego premiera.

Nie wiem, dlaczego mieliby się obawiać. To bardziej starzy powinni się obawiać ocenił. Dzięki mediom, antyspołecznej postawie mediów, starzy ludzie nie cieszą się wzięciem w politycznych układankach, zwłaszcza nowych.

Rulewski przewiduje, że Platformę Obywatelską w najbliższych miesiącach czekają przetasowania kadrowe.

Tak, bo Tusk po pierwsze zawsze to robił, że dobierał sobie ludzi, ale to jest cechą wielu polityków, nie tylko polskich, że się te obozy dobiera, kompanów do dużej gry. A po drugie ta nowa baza – poprzednio ją nazwał +Platforma+ – na pewno nie będzie to federacja, bo to takie oklepane. Coś innego – może +Forum+? Na pewno będzie jakiś inny pomysł, ale grupujący autonomię. Jakaś +autonomiczna platforma+ albo +autonomiczna federacja+. Tusk spekuluje politycznie raczej na wąskich grupach mówił Rulewski.

Myślę, że on przywiezie doświadczenia. Poprzednio bazował nawet na swoich kolegach od piłki. Nie ukrywajmy. Ale dziś Tusk jest inny. To jest mąż stanu, który przyjeżdża z Europy z olbrzymim ładunkiem wiedzy i doświadczeń. (…) Na pewno będzie miał zaufanych ludzi dodał.

Według słów senatora, powrót Donalda Tuska miałby nastąpić już pod koniec roku.

Przeczytaj również: Kaczyński wie coś więcej? „Wróci jeszcze bardziej zjadliwa i bardziej groźna. Jest nieprzyjemna alternatywa…”

Przeczytaj również: „Koronawirus nie jest naturalny i ma niezwykłe cechy”. Ujawniono kolejne mejle Fauciego

źródło: Tysol

(Visited 775 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj