Szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk dzień po spotkaniu z mieszkańcami Nakła nad Notecią zorganizował internetową transmisję w mediach społecznościowych. Podczas streamu były premier odpowiadał na pytania internautów, a także zwrócił się z apelem do Jarosława Kaczyńskiego.

Donald Tusk podczas transmisji poruszył m.in. kwestię osób, które nie chcą się zaszczepić przeciw COVID-19. W opinii Tuska rodzi to uzasadnione pytania o ewentualny lockdown, który zostałby wprowadzony w regionach kraju, gdzie współczynnik szczepień populacji nie jest na zadowalającym poziomie.

Wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński milczy, schował się do jaskini — stwierdził Tusk w trakcie internetowej transmisji.

Były premier określił przeciwników szczepień mianem „zielonych ludzików” (mając na myśli grupę obywatelską Pancerni Poznań, znaną z wystawiania swoich umundurowanych członków na wszelkiej maści pikietach i protestach przeciwko lockdownowi).

Mamy do czynienia z zielonymi ludzikami, grupami ludzi, którzy gromadzą się w wojskowych mundurach. To przypomina sytuację na Białorusi. Nie wiemy, kto to jest, kto im pozwala na takie działania. Po to, żeby zastraszać ludzi? To jest skandal — straszył Tusk.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

— Jarosławie, wyjdź do ludzi i powiedz, co masz zamiar z tym zrobić! (…) Oczekujemy jasnych decyzji — zaapelował do szefa PiS były premier.

Przeczytaj również: 10. rocznica śmierci Andrzeja Leppera. Głos zabiera znajoma polityka: „Prawda wyjdzie w końcu na jaw”

Przeczytaj również: Ujawnili, ile rząd zapłacił gigantom medialnym za promowanie szczepionki. Będziecie rwać włosy z głowy

źródło: Tysol

(Visited 1 885 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj