Szef EPL Donald Tusk poinformował o zwołaniu nadzwyczajnego szczytu Europejskiej Partii Ludowej w sprawie Ukrainy. Na spotkanie zaproszono liderów ukraińskich ugrupowań politycznych.

Prezydent Rosji obwieścił, że podjął decyzję o uznaniu niepodległości Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. W czasie telewizyjnego orędzia podkreślił, że uznał to „za konieczne”.

Do działań Federacji Rosyjskiej odniósł się Donald Tusk, który powiedział:

— W chwili kiedy Rosja demonstracyjnie anektuje ukraińskie terytoria, Europa musi pamiętać, że tylko odwaga i nieustępliwość powstrzymają agresora. Wierzę, że nam ich nie zabraknie w godzinie próby i zrobię wszystko, aby tak się stało — poinformował lider PO w mediach społecznościowych.

W następnym wpisie były premier przekazał, że podjął decyzję o zorganizowaniu nadzwyczajnego szczytu EPL dotyczącego kwestii Ukrainy na środę o godz. 17.

— Poprosiłem też o udział naszych ukraińskich liderów partyjnych. Naszym zadaniem będzie zmobilizowanie naszych rządów i partii do zdecydowanej i skutecznej reakcji wobec Rosji oraz pełnego wsparcia Ukrainy — mówił Donald Tusk.

W czasie wystąpienia rosyjski przywódca skomentował sytuację w Donbasie i określił ją jako „krytyczną” .

— Nowoczesna Ukraina została całkowicie stworzona przez Rosję. Jesteśmy gotowi pokazać, co prawdziwa dekomunizacja oznacza dla Ukrainy — tłumaczył Putin.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

Polityk mówił także, że upadek Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich w 1991 roku to w rzeczywistości obrabowanie Rosji.

— Dziedzictwo nie tylko ZSRR, ale i Imperium Rosyjskiego zostało zmarnowane — wyjaśnił Putin.

Zobacz również: Reporter TVP Info zapytał Budkę o Tuska. Zaskakująca reakcja polityka: „Nie widzę pytań od dziennikarzy” [WIDEO]

Zobacz również: Katarzyna Bosacka radzi: takie pączki wybierz na tłusty czwartek

źródło: wp.wiadomości, onet.pl

(Visited 202 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj